Okradený čtyřiapadesátiletý zloděj, pro policisty stará známá firma, teprve nedávno opustil vězení. „Netrvalo dlouho a policisté se za ním vydali. Podezřelý tušil, že ho nehledají bezdůvodně, a proto se pokusil hlídce utéct. Marně, policisté ho předvedli na služebnu, kde se k vloupání do rodinného domku přiznal,“ sdělila k případu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Muž přiznal, že šperky ukradl, a tak chvíli po opuštění vězení může čekat další trest. Tím ale případ nekončí. Zloděj se svěřil, že se sám stal obětí dalšího zloděje. Šperky nosil raději u sebe a když se po delší době potkal s kamarádem z vězení, čekalo ho nepříjemné překvapení. Kamarád se pěkně vybarvil.

„Zavzpomínali spolu na časy, kdy si odpykávali trest a dohodli se, že společně pojedou do Rosic za prací. Při zpáteční cestě ve vlaku popíjeli pivo a muž zaspal. Probuzení na konečné stanici nebylo zrovna nejrůžovější. Muž zjistil, že mu chybí peněženka s doklady, mobilní telefon a také všechny zmíněné šperky. Samozřejmě – po kamarádovi se slehla zem,“ vylíčila Haraštová.

A to nejlepší nakonec. Pomyslnou třešničkou na dotru byl telefonát nešťastného zloděje. Byl natolik ohromený tím, co se mu stalo, že zavolal na policejní linku a žádal radu, co má v této situaci podniknout.