Dopravní policisté se soustředili na dodržování pravidel silničního provozu a prohřešky řešili blokovou pokutou. „Kolegové z obvodního oddělení však vyšetřovali také drobné krádeže osobních věcí. U některých případů vyšlo po čase najevo, že se jednalo pouze o nepozornost majitelů, “ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Tak jako například údajně odcizený telefon, který se později našel.

Největší nepříjemnost se stala v noci na neděli, kdy se pachatel dostal do areálu vinařství, kde kradl v osobních autech, stanech a apartmánu. „Zajímal se o peníze, ale nepohrdl ani notebookem nebo mobilními telefony,“ pokračovala policejní mluvčí Haraštová.

Ve svém trestném jednání pokračoval i ve vedlejším penzionu, který se nachází ve stejné lokalitě. „Využil toho, že si ubytovaní nezamknuli dveře. Peníze jim sebral, když spali,“ uvedla policejní mluvčí. Vše nasvědčuje tomu, že vloupání do areálu vinařství i penzionu provedl stejný zloděj. Vzniklá škoda je více než 120 tisíc korun.

Policisty také zaměstnalo pátrání po sedmadvacetileté ženě, která zmizela z Mikulova v sobotu navečer. Pohřešování nahlásil její muž. „Ten uvedl, že si spolu vyšli na procházku, žena se vzdálila a už se nevrátila. Muž měl obavu o její život, a tak situaci řešil přes policii,“ řekla mluvčí Haraštová. Policisté proto po celou noc prováděli pátrání. Další den se podařilo zjistit, že žena dobrovolně překročila hranice naší republiky a pobývá v zahraničí.

Hledání zaměstnání. Ilustrační foto.
Nezaměstnaných v kraji je stále stejně. Přes jednatřicet tisíc