Deník o takových případech z Vranovic a Přibic informoval před několika dny. Tento týden se zadržení podezřelého řidiče změnilo v dramatické nahánění.

„Jakmile zjistil, že jej kolegové chtějí zastavit, začal ujíždět. A důvod rozhodně měl. Muže, který se před nedávnem vrátil z vězení, jsme podezírali z řady krádeží především na Pohořelicku,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Riskantním předjížděním ohrožovaly další účastníky provozu dvě řidičky poblíž Novomlýnské nádrže na Brněnsku.
Nebezpečné předjíždění u Nových Mlýnů. Podívejte, jak řidičky ohrožovaly okolí

Auto ujíždělo z Pohořelic do Horních Věstonic, kde se hlídce podařilo řidiče zadržet poté, co havaroval. Při kontrole se ukázalo, že muž má zákaz řízení a navíc převáží věci pocházející z trestné činnosti. Na ruce tak dostal pouta a zamířil do cely.

„Při vyšetřování se potvrdilo, že hraje stěžejní roli ve třinácti vyšetřovaných případech. Specialitou jeho zlodějských výprav byly restaurační provozovny ve sportovních areálech. V nich se zajímal především o alkohol, cigarety a pochutiny,“ připomenul mluvčí Malášek.

Hromadná nehoda několika aut a kamionů na dálnici D2 zkomplikovala ve středu ráno cestu na Slovensko.
FOTO: Hromadná nehoda na D2 u Kostic zablokovala cestu na Slovensko

Mizely dokonce prázdné sudy od piva, pípa, deset kilo kuřecích řízků, olej na vaření, játrové knedlíčky nebo zelenina.

„V bufetu na fotbalovém hřišti na Znojemsku, kam se dostal pro něj obvyklým násilným způsobem po poničení okna, se musel spokojit jen s na baru odloženými drobnými mincemi. Z další provozovny odešel pouze se šestadvaceti lízátky,“ dodal mluvčí. Podle něj se zadržený k případům přiznal. Nyní je ve vazbě.