V pondělí ráno se chystal řidič bagru nasednout do svého stroje a začít pracovat. Když však přišel do garáže, kde bagr zaparkoval, zjistil, že už nemá s čím jezdit.

„Zatím neznámý pachatel se vloupal do uzamčené garáže v Pohořelicích, ze které následně ukradl odstavený samochodný bagr,“ informovala břeclavská policejní mluvčí Alice Čechová.

Zloděj zřejmě nebyl žádný troškař. Stroj, který se mu podařilo odvést, má hodnotu asi dva miliony korun. Takové krádeže policisté řeší velmi zřídka.

„Loupež věci v takové hodnotě je velmi ojedinělá. Co s bagrem zloděj zamýšlí se můžeme jenom domnívat,“ doplnila Čechová.

Zloděj může bagr prodat celý nebo ho také může rozebrat a rozprodat například do sběren druhotných surovin. Jeho počínání se mu však nemusí vyplatit. Za vloupání a krádež může strávit ve vězení velmi dlouhou dobu.

„Pohořeličtí policisté nyní tuto věc šetří jako trestný čin krádeže vloupáním, za který hrozí pachateli až osmiletý pobyt za mřížemi,“ uzavřela mluvčí.

Podobný případ se stal začátkem května ve Valticích. Neznámý zloděj se vloupal na pozemek zemědělské firmy a z areálu si pak odvezl dva traktory. Škoda však nebyla tak vysoká. Majitel přišel „pouze“ o tři sta tisíc korun.

Naopak zloděj, který před nedávnem ukradl traktor značky New Holland, způsobil jeho majiteli škodu asi milion korun.