Zloději využili odemčených dveří u zadního vchodu a chvíle, kdy penzistka upravovala zahrádku před domem. „Nepozorovaně vnikli do domácnosti, kde je nikdo nerušil, a tak mohli začít s prohledáváním. Důchodkyně vůbec nic netušila. Při úpravě záhonku ji vyrušila až sousedka, která si z okna všimla dvou neznámých mužů odcházejících přes zahradu," uvedla včera policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Když všímavá žena zjistila, že důchodkyně má odemčené dveře, upozornila ji na to. Obavy, že bude dům vykradený, se poté potvrdily. „Při prohlídce místností důchodkyně objevila otevřené dveře od skříně, odkud zmizela obálka s naspořenými penězi," poznamenala mluvčí.

Po zlodějích pátrají kriminalisté. Muži podle všeho nasedli do auta a odjeli směrem k Podivínu. „Znovu bychom chtěli varovat lidi, aby nepodceňovali zamykání vstupních i bočních vchodů. Jak je patrné, zloději někdy nepotřebují vymýšlet žádné lsti, aby se vkradli do cizí domácnosti. Tentokrát jen stačilo, chopit se příležitosti," dodala Haraštová.