„Například mikulovští kolegové přijali oznámení, že do objektu jedné firmy v Bavorech vnikli zloději. Podařilo se jim ukradnout vibrační desku. Vzhledem k tomu, že deska vážila dvě stě dvacet kilogramů, je zřejmé, že byli pořádní siláci. Vzniklá škoda se dostala na částku sto padesát tisíc korun,“ sdělila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Vše ze sklepů zase odnesli zatím neznámí zloději v Břeclavi. „Z jednoho zmizely lyže a z dalšího například sada hliníkových disků i s pneumatikami. Celková škoda spřesáhla sedmdesát tisíc korun,“ dodala.

Také zloději kabelů nezůstávají pozadu. Služba kriminální policie a vyšetřování převzala případ krádeže, ke které došlo na mostě dálnice D2 v katastrálním území Lanžhot. „Pachatelé přeřezali optický a silový kabel, které patřily společnosti Telefonica a Ředitelství silnic a dálnic. Kromě toho, že zloději způsobili škodu ve výši čtyři sta tisíc korun, tak si pravděpodobně neuvědomili, že se kromě přečinu krádeže dopustili i zločinu poškození a ohrožení obecně prospěšného zařízení, za který jim hrozí trest odnětí svobody v délce od jednoho roku do šesti let,“ potvrdila Haraštová.