„Kolem sedmé ráno přijel k hájovně u Hevlína myslivec, který svým příjezdem vyrušil zmíněnou trojici při vloupání. Muži se dali na útěk, ženě se myslivec pokusil zastoupit cestu. Dvaatřicetiletá žena reagovala velmi agresivně, myslivce se pokusila napadnout elektrickým paralyzérem a poté velkým kovovým klíčem," popsala začátek dramatu znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Když se ženě nevydařil útok, rozhodla se pro únik. Rozběhla se k silnici, po které právě přijíždělo nákladní auto. „Řidič se snažil vyhnout kolizi, strhl volant, ale ke střetu nakonec došlo a ženu s těžkým zraněním převezli záchranáři do znojemské nemocnice," dodala mluvčí.

Policisté mezitím začali pátrat po dvojici mužů, které se z místa podařilo utéct. „Třiadvacetiletého a čtyřiatřicetiletého muže z Břeclavska jsme zadrželi po důkladném propátrání okolí a převezli do policejní cely. Jak se ukázalo, trojice násilím překonala oplocení a v areálu myslivců pak úřadovala. Připravili si k odcizení sedm kovových věšáků, mikrovlnnou troubu a různé potraviny. Pokračovali do skladu s krmivem, ale tam byli vyrušeni," dodala mluvčí s tím, že oba muži byli břeclavským soudem v posledních třech letech za krádeže již trestáni. Nyní trojici čeká stíhání pro pokus o ublížení na zdraví a krádeže. U soudu jim hrozí půl roku až tři roky vězení.