Muž se s jednadvacetiletou ženou seznámil na konci března přes internet. “Opakovaně se spolu sešli a komunikovali prostřednictvím aplikace. Následně o ni muž přestal mít zájem, opakovaně zrušil schůzky, a to se ženě nelíbilo,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Mladá žena z Břeclavska na situaci zareagovala tím, že muži začala vyhrožovat. “Pohrozila mu zveřejněním soukromé komunikace, citlivých informací a fotografií. Výměnou, že tak neučiní, požadovala zaplacení částky 200 tisíc korun, ze které následně slevila a požadovanou finanční částku snížila,“ popsala policejní mluvčí.

Držák anesteziologického okruhu vytištěný na 3D tiskárně využívá nemocnice na operačních sálech. Foto: poskytla Nemocnice Jihlava
Jihlavská nemocnice si tiskne pomůcky pro operační sály sama. Na 3D tiskárně

Muž na její výhrůžky přistoupil a se ženou si domluvil schůzku na Brněnsku, kde se sešli minulý týden. “Peníze si žena převzala, dlouho se z nich ale neradovala. Zadrželi ji kriminalisté a peníze zajistili. Ženu policisté převezli na jihlavské oddělení a skončila v policejní cele. Kriminalisté ji obvinili a propustili, stíhaná je na svobodě,“ dodala Kroutilová. Mladá žena nebyla v minulosti soudně trestána.