Nejvíce testů udělaly laboratoře v tomto týdnu v úterý, a to 8745. Ani v další pracovní dny počet testů neklesl pod 7200. Zlom přišel v pátek, kdy byl státní svátek, a počet testů se snížil na podprůměrných 4172. I tak to ale bylo o 310 víc než v sobotu.

Oproti předchozím dnům v sobotu významně klesl podíl pozitivních testů. Bylo jich 0,47 procenta, zatímco v pátek 1,32 procenta a o den dříve 1,42 procenta.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Vojtěch: Na oblečení vyzkoušené v obchodě se nebude vztahovat karanténa

Nejvíce nových případů onemocnění covid-19 prokázaly testy tento týden ve čtvrtek, a to 103. V pátek nárůst zpomalil na 55, což bylo přibližně stejně jako v úterý. V sobotu přibylo 18 prokázaných případů, nejmíň od 9. března.

Údaje z dnešního rána se od čísel ze sobotního večera liší jen minimálně. Celkový počet nakažených stoupl o pět a přibylo 25 vyléčených. Nikdo nakažený novým koronavirem nezemřel.

Nejvíce nakažených evidují hygienici v Praze, a to 1751. To je přes 128 případů na každých sto tisíc lidí. Na druhém místě s minimálním odstupem za hlavním městem je při zohlednění počtu obyvatel Karlovarský kraj se 127 lidmi s covidem-19 na sto tisíc obyvatel. Hlavní město má také nejvíce zemřelých s novým koronavirem, a to 84.

Ředitelka Domova Clementas v Mlékovicích Andrea Faltysová (vpravo) a vrchní sestra Monika Utratilová.
Vrchní sestra: Obavy z koronaviru zvládáme dobře, protože jsme připravení

Hospitalizováno je kvůli koronaviru 308 lidí. Od úterý, kdy s koronavirem leželo v nemocnicích 361 pacientů, jejich počet setrvale klesá. Platí to i o počtu lidí s těžkým průběhem nemoci, který od začátku týdne klesl ze 71 na 62.