Debatu moderovali šéfredaktor centrální redakce Deníku Jan Klička a šéfredaktorka serveru EurActiv Aneta Zachová. Kromě novinářů a publika se v sále pražského hotelu Holiday Inn politiků ptali také zástupci podnikatelské sféry.

Přímý přenos debaty:

| Video: Youtube

Na jejich otázky odpovídala šestice lídrů kandidátek do nadcházejících Evropských voleb. Ve velké předvolební superdebatě, kterou za mediální podpory Deníku.cz pořádala Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, čelili otázkám podnikatelů a novinářů Lenka Desatová (SOCDEM), Klára Dostálová (ANO), Marcel Kolaja (Piráti), Kateřina Konečná (Stačilo!), Petr Mach (SPD) a Alexandr Vondra (Spolu).

Debata se konala bez zástupců hnutí STAN, kteří svoji účast krátce před konáním bez náhrady zrušili.

Otázky k sociální oblasti pokládal prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jiří Horecký, na ceny elektřiny a emisních povolenek se tázal Vladimír Budínský ze Zaměstnavatelského svazu důlního a naftového průmyslu.

Zda se čeští zemědělci a průmyslníci dočkají po volbách změkčení Green Dealu zajímalo předsedu Zemědělského svazu ČR Martina Pýchu a na dopravu a investice, včetně dostavby českých jaderných elektráren, se ptal prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza.

Mediálním partnerem předvolební superdebaty je Deník.cz, server EurActiv, časopis Prosperita a živý přenos zajišťuje jako partner Česká tisková kancelář.  

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostech info Zdroj: se svolením EU Evropa v souvislostech

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.