U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. S covidem-19 je hospitalizováno 128 pacientů, v těžkém stavu je 11 z nich.

Koronavirus má nyní podle epidemiologů jen lokální ohniska, zejména v Moravskoslezském kraji a Praze. Ve většině regionů se nové případy ve větším počtu neobjevují. Podle odhadů Ústavu zdravotnických informací a statistiky by na konci června mohlo být v tuzemsku asi 11 tisíc až 11 400 případů nákazy.

Roušky - ilustrační foto.
Ochranné pomůcky zůstávají prioritou. Stát vypsal zakázky na doplnění zásob

V Česku je koronavirem nejvíce zasažená Praha. Laboratoře tam dosud odhalily 2340 nakažených, z toho 1452 lidí se už vyléčilo. Na 100 tisíc obyvatel připadá v hlavním městě více než 176 nakažených, následuje Karlovarský kraj s téměř 166 nakaženými na 100 tisíc obyvatel. Naopak nejlépe na tom jsou jižní Čechy, kde je na 100.000 obyvatel necelých 30 případů nákazy.

Podle statistik ministerstva v pondělí s covidem-19 nikdo v zemi nezemřel, během dneška přibylo jedno úmrtí. Tato bilance se ale může ještě zpětně měnit. "Vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic," upozorňuje na webu ministerstvo. V Praze dosud s koronavirem zemřelo 98 lidí, Moravskoslezský kraj hlásí 63 obětí. V zemi je naopak šest krajů, kde počet obětí zůstává pod deseti.

V pondělí bylo v sousedním Waldsassenu u jednoho z nejznámějších obchodů plné parkoviště.
Češi vyrazili za hranice na nákupy. Příhraniční obchody se ocitly v obležení