Devítiletého Ezru Blounta udržovali od událostí na hudebním festivalu v Houstonu v umělém spánku. Snažili se tak překonat vážný otok mozku, ledvin a jater, které získal při pádu do rozvášněného davu.

Travis Scott během vystoupení na festivalu Astroworld v houstonském komplexu NRP Park. Při tlačenici před před zahájením festivalo bylo ušlapáno několik lidí.
Chaos a panika. Na hudebním festivalu v Houstonu zemřelo v tlačenici osm lidí

Právník rodiny Blountových sdělil, že jsou odhodlaní domoci se spravedlnosti. „Rodina dnes truchlí nad nepochopitelnou ztrátu jejich malého syna. Tohle neměl být výsledek toho, že vzali svého syna na koncert, který měl být radostným zážitkem,“ sdělil.

Chlapcův dědeček Bernon Blount už dříve řekl CNN, že jeho vnuk jel do Houstonu, aby viděl svého nejoblíbenějšího umělce. Na koncertu byl se svým otcem, Trestonem Blountem. Koncert měl sloužit jako "chlapský výlet".

Zdroj: Youtube

Návštěvníci festivalu byli tak namačkáni na sebe, že téměř nemohli dýchat kvůli nedostatku vzduchu omdlévali. Ve chvíli, kdy někdo spadnul na zem, neměl šanci se zvednout. Takhle to vypadalo i v průběhu koncertu Travise Scotta.

Soud. Ilustrační foto.
Celý život za mřížemi: Jsem nevinný, tvrdí vězeň. Nyní má šanci na svobodu

Otec Ezry založil sbírku na stránkách GoFundMe, která měla rodině pomoci se zdravotními výdaji pro jejich syna. V příspěvku u sbírky popsal, jak se celý incident odehrál. Syn mu seděl na ramenou, když se kolem nich dopředu začali tlačit ostatní lidé. „Všichni ti lidé mě začali drtit tak moc, že jsem nemohl dýchat. Vedlo to až ktomu, že jsem omdlel,“ napsal.

Když se probral, nemohl syna nikde najít.

Zdroj: Youtube

Našel ho až v dětské nemocnici. Tam o chlapci nic nevěděli a ošetřovali ho proto pod jménem John Doe. „Dítě utrpělo vážné zranění mozku, ledvin a jater poté, co bylo kopáno, pošlapáno a téměř rozdrceno k smrti,“ píše rodinný právník Ben Crump v žalobě, kterou rodina podala proti Scottovi a festivalovým organizátorům. Bloutovi chtějí odškodnění ve výši alespoň jeden milion dolarů.

První návštěva festivalu 

Devátou obětí se stala ve středu dvaadvacetiletá studentka Bharti Shanani. Mladá žena koncert navštívila se svou mladší sestrou. „Byl to její první hudební festival, náš první hudební festoval. Moc se na něj těšila, měla i namyšlené outfity,“ svěřila se její mladší sestra Namrata Shanani.

Byla tím, co drželo rodinu dohromady, řekl právník jejích rodičů Mohamed Nabulsi na konferenci, která oznámila její smrt. Osudný koncert měl být příležitost, kdy si měla jen užívat a odpočinout si. 

Studentka ležela na jednotce intenzivní péče a dýchala jen díky ventilátoru. Před smrtí údajně neměla žádnou mozkovou aktivitu. Kvůli zranění, které jí způsobil dav na koncertě prožila několik infarktů. Nakonec podlehla vážnosti svých zranění a v noci ze středy na čvrtek zemřela.

Malala Júsufzaiová.
Nejmladší laureátka Nobelovy ceny přežila vlastní smrt. Nyní se vdala

V tomhle případě založila sbírku GoFundMe její mladší sestra, se kterou na koncertě byla. Tentokrát ale sbírku založila až po její smrti a funguje pro pokrytí nákladů na pohřeb a pro další výdaje spojené s touto tragédií. 

Děsivé vzpomínky

Přeživší šíleného davu z koncertu na nedávné události vzpomínají s děsem. Bryan Espinoza, který na koncert šel se svým bratrem řekl, že má od té doby problémy spát. „Viděl jsem řvát lidi přímo před mým obličejem, snažíc se bojovat o svůj holý život. Život všech byl v nebezpečí a já viděl, jak lidé omdlívají, těla na zemi, věci, co člověk nevidí každý den,“ vzpomínal Espinoza. V jednu chvíli si dokonce myslel, že se z festivalu živý nedostane.

Houstonská policie a hasiči celý případ vyšetřují. K dispozici mají záznamy z bezpečnostních kamer a nespočetné množství záběrů od lidí, kteří byli na místě tragédie.

Ilustrační snímek
Dívku v USA unesl muž. Zachránilo ji gesto, které znala z TikToku

Právníci Travise Scotta tvrdí, že zpěvák neměl tušení, co se doopravdy v davu děje. Rapper párkrát na chvíli přerušil show, ale neukončil ji. Scott přísahal, že pomůže houstonské komunitě a rodinám pozůstalých. „Jsem absolutně zdevastován tím, co se tam stalo,“ napsal na svém twitteru.