Od časného rána hasicí letadla zasahují na Rhodu, přidali se k hasičům i dobrovolníkům na zemi, kteří postupovali celou noc. Boj se soustředí na oblasti Malona, Vatio a Gennadi, objevují se stále nová ohniska požáru.

Několik nových požárů vypuklo na Korfu, největší z nich jsou v severovýchodní části ostrova. Představitel místní správy uvedl, že z místa, kde požár vypukl, podle svědků odjíždělo auto. Do boje se zapojily dva vrtulníky a dvě letadla, práce komplikuje vítr. Úřady vydaly pokyn k evakuaci středisek Loutses, Imerolia, Syki a také Apraos a Kalamaki, uvedla řecká agentura AMNA.

Požár na řeckém ostrově Rhodos
Na řeckém ostrově Rhodos hoří už týden. Před požáry utekly tisíce turistů

Po celém Řecku se po velmi horkém úterý dnes očekávají ještě extrémnější teploty, které by mohly v Aténách vystoupat až na 44 stupňů Celsia. Mírné ochlazení se očekává ve čtvrtek. Kvůli vedru ministerstvo práce na dnešek zakázalo veškeré venkovní práce, včetně rozvážkových a donáškových služeb, mezi 12:00 a 17:00, píše server Ekathimerini. Ministr slíbil dodržování zákazu přísně kontrolovat s ohledem na nedělní časté nerespektování, provinilcům hrozí pokuty.

V zemi vyhlásili třídenní smutek za dva piloty hasicího letadla, kteří zemřeli při úterní nehodě.

Aktuální záběry z Rhodosu:

Zdroj: Youtube