Na vykradeném hřbitově Footscray General Cemetery v druhém největším městě Austrálie Melbourne bylo podle detektivů nalezeno několik podezřelých předmětů, včetně krucifixu, svíček a dopisu Satanovi.

K prvnímu incidentu došlo v noci ze čtvrtka na pátek, uvedla ve středečním prohlášení policie ve státě Victoria. „Z mauzolea byly odcizeny ostatky a celá hrobka byla poničena násilným vniknutím,“ uvedla policie. Velmi podobný incident se na stejném hřbitově odehrál v noci z pondělí na úterý.

„Detektivové prohledávají a zkoumají místa činu  obou incidentů a zjišťují, zda spolu souvisí," sdělila policie v prohlášení.

Podle vyšetřovatelů byly primárním cílem dosud neznámých pachatelů právě lidské ostatky. „Pro okradené rodiny je tato situace velmi stresující. Po ztrátě svých blízkých očekávají, že jejich těla spočinou v pokoji,“ reagoval na děsivou krádež hlavní inspektor Ben Jarman v rozhovoru pro místní rozhlasovou stanici 3AW. Podle něj museli pachatelé k získání přístupu do mauzoleí použít nějaký nástroj. 

Cheslie Kryst.
Svět šokovala smrt bývalé Miss USA, zřejmě skočila z mrakodrapu

Motivem činu si místní detektivové nejsou zatím zcela jisti. Podle nalezených předmětů ale zatím vše nasvědčuje okultním temným rituálům. Podobné události jsou v Austrálii velmi vzácné.

Policie nyní zvýšila bezpečnost na hřbitově a úzce spolupracuje se správci areálu. Vyzvala také veřejnost, aby se přihlásila, pokud byla v minulém týdnu svědky něčeho podezřelého.

Zločiny ve jménu Satana

Krvavé zločiny ve jménu Satana se děly i v minulosti a byly děsivé a brutální. Ať už šlo o rituální vraždy skupin či jednotlivců. Známé je také vypalování kostelů.

Američan Ricky Kasso, známý jako The Acid King, byl přesvědčen, že se s ním Satan spojil a přikázal mu, aby někoho zabil. V roce 1984 zavraždil svého přítele, vyloupl mu oči a pohřbil ho.

Zdroj: Youtube

Děsivé události se nevyhly ani Skandinávii. V devadesátých letech v Norsku vyhořelo více než padesát katolických kostelů. Žháři bylo často členové metalových kapel oddaní Satanovi. Zřejmě největší tragédii byl požár kostela Fantoft v Bergenu, který postavili v 11. století. 

Policie v USA vyšetřuje kriminální čin.
Kolega ho pozval na loveckou výpravu. Našli ho mrtvého s devíti kulkami v zádech

Satanova zvířata byla satanistickým kultem, který vznikl koncem devadesátých let. V roce 1998 rituálně zavraždili dva lidi. O šest let později zabíjeli znovu, policii se je naštěstí poté podařilo zatknout a obvinit. Všichni si odpykávají dlouhé tresty za mřížemi.

Sériová vražedkyně Miranda Barbour vraždila spolu se svým manželem až do roku 2013. Své oběti si vybírali prostřednictvím online seznamky. Po jejím dopadení tvrdila, že má na svědomí dvaadvacet lidských životů a první vraždu spáchala už ve svých třinácti letech. Všechno prý dělala ve jménu Satana.

Satanismus

Satan, podle kterého vznikl název, byl původně anděl, poté se však vzbouřil a stal se nepřítelem Boha a Ježíše Krista – tedy protikladem dobra a synonymum zla. Samotní satanisté nepovažují satanismus jako náboženství, ale jako životní filozofii.

Satanismus má spoustu směrů, rozdíly jsou hlavně v tom, jak postavu Satana chápou. Nejznámějším směrem je LaVeyův satanismus, který se řadí mezi filozofičtější směry. Vedle tohoto typu ovšem existovaly a existují i satanistické socio-patologické skupiny a jedinci, pro něž satanismus mimo jiné znamená přinášení krvavých obětí nebo páchání jiných zločinů.