Letáky od sdružení Nesehnutí snázvem Hypermarkety– příliš drahá sleva kritizují například zvyšování dopravy, devastaci městského prostředí, nedodržování práv zaměstnanců, reklamní triky, zdánlivě výhodné ceny a další praktiky hypermarketů.

„Pan ředitel na nás nejdříve poslal jednu pracovnici, potom ostrahu a nakonec na nás zavolal ipolicii, ale nebylo mu to nic platné. Po odchodu policie se nás ale snažil znovu vykázat zprostor před vchodem. Nakonec mi vytrhl balík letáků zruky. Chtěla jsem mu zabránit, aby snimi odešel a stoupla jsem si před něj. Bohužel mě fyzicky svým nadměrným břichem odtlačil,“ popsala střet jedna zaktivistek Zuzana Candigliota.

Poklidné rozdávání letáků bylo podle ní vsouladu správním řádem na místě veřejně přístupném. Proto se na ředitele Tesca rozhodla podat trestní oznámení.

„Tu paní vůbec neznám, viděl jsem ji poprvé vživotě. Volala mi ochranka, jestli vím, že vevnitř někdo rozdává letáky. Řekl jsem, že ne, tak jsem se tam hned šel podívat,“ vyprávěl ředitel Tesca Jiří Kaderka, jak se událost seběhla zjeho pohledu.

Když na místo přišel, Candigliota skolegou podle jeho slov stála vprodejně a obtěžovala zákazníky letáky. „Nevím, proč bych jí měl dovolit rozdávat nějaké letáky uvnitř. Nedovolil jsem to ani firmám, které nám za to chtěly platit. Tak jsem ji vykázal ven,“ sdělil Kaderka. Candigliota se prý ale nechtěla vzdálit za vstupní hrazení a stále blokovala vchod do hypermarketu. „Tak jsem jí ty letáky vzal a vyhodil je do koše. Obtěžovala naše zákazníky a já jsem za to zodpovědný. Proto jsem zakročil. Řekla, že chce dát ještě letáky našim zaměstnancům ojejich právech. Když jsem jí ale řekl, že je milerád vyvěsím na nástěnku, řekla, že to teda vžádném případě ne,“ doplnil Kaderka.