Zdebaty všech dotčených orgánů se starosty měst a obcí odešel demonstrativně předčasně. „Opustil jsem sál, protože mně zástupci ministerstva zemědělství nedokázali fundovaně odpovědět na konkrétní otázky. Zůstat tam déle, by byla zbytečná ztráta času,“ okomentoval Trefilík setkání súředníky. Jejich jednání prý působilo až příliš alibisticky.

Novosedelský starosta není mimo jiné spokojený stím, že ministerstvo dosud nebylo schopné najít takzvaného strategického experta, který by vyhodnotil předložené plány a podle důležitostí rozhodl omožnosti čerpání peněz na konkrétní opatření.

Trefilík mluvil včera do telefonu ozkušenosti zPrahy zvýšeným hlasem. „Jsem opravdu rozčílený,“ podotkl. Nebyl přitom jediný, kdo ministerstvo zemědělství kritizoval za příliš pomalý postup. V neděli se dokonce dohodl se stejně rozhořčeným starostou Vranova nad Dyjí na schůzce, na níž proberou další postup a odešlou na ministerstvo svůj podnět.

Výběr strategického experta zároveň Trefilík považuje za další stupeň, který jen bude stát více peněz. „Tuto práci by měl spíš zajišťovat konkrétní podnik Povodí. Vyjádření jejich pracovníků, kteří se vtéto oblasti pohybují, je podle mě mnohem lepší řešení,“ míní.