„On do Hustopečí dvacet let dojížděl a pořádal tu mezi německou většinou výstavy z popudu české menšiny,“ osvětluje změnu názvu jeden z vystavujících Michal Mikulič. „Navazujeme na už existující sdružení malířů Hustopečska. Jenom se to omladilo. Několik stálých členů sdružení, jako je například pan Janšta, paní Nohelová nebo pan Havlíček, mělo nedávno své samostatné souhrné výstavy, a tak jsme hledali, kdo bude vlastně na podzim vystavovat.

Oslovil jsem proto Romana Müllera, který už dříve vystavoval, a Martinu Klakovou jako úplně novou členku,“ dodal Mikulič. Výstava je nebývale žánrově pestrá. Příchozí na ní najdou obrazy, fotografie, loutky, dřevořezby i koláže. Jednotlivé styly a práce výtvarníků se navíc prolínají i ve výstavních místnostech. Vedle sebe tak mohou návštěvníci vidět dřevěné loutky Michala Mikuliče, koláže Romana Müllera či fotografie Martiny Klakové.

„Jsem ráda, že zde mohu s ostatními vystavovat své fotografie. Nejsou to klasické fotografie, ale vždy jsou zakomponovány do nějakého tvaru nebo prostoru,“ vysvětlila nám Martina Klaková, která studovala tvůrčí fotografii na Slezské universitě v Opavě. „Inspirují mě především lidé, tvary a světla,“ prozradila zdroj inspirace pro svou práci.

Kromě prací členů sdružení Michala Mikuliče, Martiny Klakové a Romana Müllera jsou v galerii k vidění i práce jejich hostů Evy Urbánkové, Josefa Zelinky a Arnošta Bláhy. Výstavu sdružení Alfons mohou zájemci zhlédnout v domě U Synků do 25. listopadu.