VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Břeclavsko

9.11.2017

Na hlavním tahu Břeclaví opraví povrch silnice. Kvůli vyjetým kolejím

Břeclav – Opravu silnice na hlavním tahu Břeclaví na Třídě 1. máje plánuje Ředitelství silnic a dálnic. Kvůli vyjetým kolejím. Potrvá od 23. do 30. listopadu, silničáři počítají i s rezervou.

9.11.2017

Chybí mladá krev. Politické strany nemají kde brát, zkoušejí být víc sexy

Jižní Morava – Náročný úkol, připomínající touhu proslulé hraběnky Bathory, si vytyčily politické strany v jihomoravském příhraničí. Potřebují novou mladou krev. Na rozdíl od legendami opředené ženy se v ní nechtějí koupat, ale s mladými kandidáty hodlají zvýšit šance na úspěch v příštích komunálních volbách. Má to však háček. Nové tváře se do politiky příliš nehrnou.

9.11.2017

Lidé chtějí lepší spoje v Břeclavi. Na větší změny nejsou peníze, zní z radnice

Břeclav – Už více jak před půl rokem upozornil Břeclavan Rudolf Vašek na problémové časy, v nichž jezdí autobusy městské hromadné dopravy v Břeclavi. Na připomínky však podle něj vedení města doposud nereagovalo. Naopak se v posledním čísle městského zpravodaje obrátilo na obyvatele s požadavkem na připomínky, jak zlepšit dopravní situaci. „To je, jako bych doposud na nic neupozornil,“ zlobil se Břeclavan.

8.11.2017

NOVÝ ŽIVOT: Svatomartinské šílenství, novinky v archeoparku i jubilant Švach

Břeclavsko – Stěžejní téma nově připraveného týdeníku Nový život? Jednoznačná volba: Svatomartinské víno. Týdeník bude v trafikách a ve schránkách předplatitelů už ve čtvrtek ráno.

8.11.2017

Firmy budou lákat žáky ke studiu technických oborů. Na Břeclavském fortelu

Břeclav – Celkem šestnáct firem se představí na letošním ročníku Břeclavského fortelu. Zaměstnavatelé v regionu se stejně jako jinde potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků.

8.11.2017

Elektromobil pomůže s úklidem města. Elektroskútr s rozvozem pošty

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Především k čištění města, vyvážení odpadkových košů či odvozu sekaček využijí pracovníci městských služeb v Hustopečích na Břeclavsku nový elektromobil. Nedávno nahradil nevyhovující vůz se spalovacím motorem. „Chtěli jsme posílit vozový park a chovat se šetrně k životnímu prostředí. Také bude mnohem méně ničit cesty než traktor, který jsme používali dosud,“ odůvodnil vedoucí městských služeb Ivan Chrastina.

7.11.2017

Strážníci vylepují syntetickou DNA. Skryté značky ochrání stovky jízdních kol

Jižní Morava – Nenápadné značení a mezinárodní databáze pomůže ochránit stovky jízdních kol na jižní Moravě. První kola značkují syntetickou DNA znojemští strážníci, v Břeclavi jich od loňska takto označili už čtyři stovky. Největší evidenci mají v Hodoníně, forenzní značení narozdíl od Břeclavi a Znojma zatím ale využít neplánují.

7.11.2017

Půlmiliardový dotační koláč. Vesnice chtějí peníze na hřiště či domov důchodců

Jižní Morava – Chceme skákat jako Juška, zní heslo pro plánovanou opravu hřiště a výstavbu doskočiště ve Starovičkách na Břeclavsku, odkud dálkař Radek Juška pochází. Obec uspěla s žádostí o dotaci na ministerstvu pro místní rozvoj. To nyní vypsalo další dotační tituly pro obce do tří tisíc obyvatel. Zapojit se chystá celá řada z nich.

6.11.2017

Obyvatelé sídliště nesouhlasí s umístěním parkoviště. Bojí se o bezpečí dětí

Břeclav - Vedení Břeclavi chce upravit sídliště Dukelských hrdinů. S lidmi se neshodují na umístění nového parkoviště. Ti poslali petici.

6.11.2017

Aqualand otevře nové venkovní bazény. S termální vodou o teplotě 37 stupňů

Pasohlávky – Dva nové venkovní bazény s horkou vodou chystá pro své návštěvníky Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Otevření plánují již na šestnáctého prosince.

6.11.2017

Odpuštění poplatků za odpad se obcím vyplácí. Lidé třídí více

Jižní Morava – Určitě je to plus. Tak reagoval Ledničan Tomáš Havlík na fakt, že turisty hojně navštěvovaná obec na Břeclavsku letos všechny obyvatele, kteří se zavázali k poctivému třídění, zcela osvobodila od placení poplatku za odpad. Ti, co se nechtěli zapojit, platí ročně 460 korun. Na dodržování závazku dohlíží obec.

5.11.2017

Města začala žít Vánocemi. Stromy na náměstích se rozzáří třetího prosince

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – V dostatečném předstihu a s řadou novinek se jihomoravská města chystají na Vánoce. Jasné jsou už termíny rozsvěcování výzdoby v ulicích a vánočních stromů. Vánočně se ladí i obchody.

4.11.2017

Sommelierský šampion při soutěži servíroval víno i Geislerové

Velké Němčice - Sommelierství mě baví, ale cítím se spíše jako vinař, tvrdí čtyřiatřicetiletý Kamil Prokeš z Velkých Němčic na Břeclavsku. Ten na konci října dosáhl hned dvou velkých sommelierských úspěchů. Nejprve se stal sommelierem roku České republiky a za pouhé čtyři dny získal mistrovství titul i na Slovensku.

4.11.2017

Dispečeři silničářů už bdí nad sjízdností silnic

Jižní Morava – Nepřetržitou službu mají od středy všichni dispečeři silničářů na jižní Moravě. Začala jim zimní údržba svěřených silnic. Peněz na jejich ošetřování a údržbu mají jednotlivé oblasti stejně jako v letech předchozích.

4.11.2017

Novou koalici ČSSD a Babiše si už představit nedokážu, říká Petrů

Břeclavsko /ROZHOVOR/ – Ještě pár posledních věcí. Pak zaklapne notebook. A odejde. Minulým čtvrtkem skončilo pro Jiřího Petrů z Valtic jedenáctileté období, ve kterém byl poslancem. V posledních volbách ze sněmovny vypadl, když doplatil na mizerný výsledek jeho domovské ČSSD. Nyní vyklízí svou kancelář v Dělnickém domě v Břeclavi a chystá se na politický důchod.

3.11.2017

Odsouhlaseno. Hustopečští si na modernizaci Pavučiny půjčí 31 milionů korun

Hustopeče – Dlouhá debata, zda si půjčit miliony na modernizaci Centra volného času Pavučina v Hustopečích na Břeclavsku, je u konce. Tamní zastupitelé odsouhlasili podání žádosti o úvěr ve výši jednatřicet milionů korun.

3.11.2017

Břeclavští vykoupí pozemky židovského hřbitova. Plánují opravit kapli

Břeclav - Vykoupit parcely v areálu břeclavského židovského hřbitova se od Židovské obce Brno chystá vedení tamní radnice. Záměr už schválili zastupitelé. „Jde o pozemky pod kaplí a domkem správce. Chceme, abychom byli majiteli pozemků i budov. Máme v plánu kapli zrekonstruovat, moc historických objektů v Břeclavi nemáme,“ odůvodnil břeclavský místostarosta Svatopluk Pěček.

3.11.2017

Na výzdobě hrobů si lidé dávají záležet. Přibývá ale i opuštěných pomníků

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Jen na jihu Moravy ve čtvrtek mířily tisíce lidí, aby na Svátek zesnulých zavzpomínaly na své blízké přímo tam, kde se s nimi naposled rozloučily. Třeba Eva Cahlíková přijela z Brna na okraj Hodonína, kde se nachází památkově chráněné místo posledního odpočinku. „Zdejší hřbitov je pěkný a lidé o něj dobře pečují. Oproti brněnským poměrům je to v Hodoníně menší, ale zato lépe udržované,“ zhodnotila areál za novogotickou vstupní branou Cahlíková.

2.11.2017

Happy Břeclav. Stovky lidí včetně důchodců spontánně tančí ve videoklipu

Břeclav - Zpěvák Pharrell Williams vypustil před lety do světa píseň Happy. Následně se na internetu objevila videa lidí z celého světa, kteří vytvořili vlastní verzi tohoto hitu. Nyní se zapojila i Břeclav.

AKTUALIZOVÁNO
2.11.2017

Šance pro domácí hospice? Peníze od pojišťoven. Smlouvy mají zatím jen dva

Jižní Morava - Nově může platit hospicům pojišťovna. Jenže to vypadá, že se na jižní Moravě omezí jen na dvě zařízení.

2.11.2017

Konec biflování. Na středních školách vzniknou třídy s alternativní výukou

Jižní Morava /ANKETA/ – Práce v týmu a rozvíjení dovedností namísto učení nazpaměť z knih. Alternativní způsoby výuky chtějí v některých třídách středních škol a gymnázií systémově zařadit krajští radní. Jde o první takovou snahu mezi kraji.

1.11.2017

NOVÝ ŽIVOT: Pět let od barbarství, rozhovor s exposlancem i sladká reportáž

Břeclavsko – Lidé vykupují květinářství, pořizují honosné věnce… Další volí spíše decentní výzdobu. Společně se pak schází na hřbitovech, kde o nynějších Dušičkách zdobí poslední místa odpočinku svých známých. Nový život se při té příležitosti vypravil do Vranovic, kde si nejen tamní obyvatelé připomínají smutné pětileté výročí do té doby nepoznaného vandalského řádění na hřbitově.

1.11.2017

Tvrdoničtí rozhodnou o stavbě smuteční síně. Podobu vybírali i obyvatelé

Tvrdonice – K výstavbě smuteční síně mají blízko v Tvrdonicích. Stvrdit ji mohou tamní zastupitelé. Budova doposud v obci chybí.

31.10.2017

Bývalá zbrojnice se změní v knihovnu a galerii. Přestavba začne příští rok

Mikulov – Poslední úpravy udělali Mikulovští v materiálech týkajících se přeměny budovy bývalé hasičské zbrojnice v multifunkční centrum. „Nyní čekáme na dopracování projektu, abychom znali celkovou sumu a mohli výstavbě přizpůsobit rozpočet pro příští rok,“ řekl mikulovský starosta Rostislav Koštial z ODS.

30.10.2017

Radary hlídají piráty silnic. Za peníze z pokut platí radnice nové přechody

Jižní Morava – Některá města na jihu Moravy bojují proti neukázněným řidičům radary. Peníze z pokut pomáhají městským pokladnám.

30.10.2017

Policie hledá muže, kterého viděli ve Tvrdonicích

Tvrdonice – O pomoc při ztotožnění muže, který je na fotografii, žádají kriminalisté. V pátek dvacátého října se pohyboval ve Tvrdonicích, kolem druhé hodiny odpoledne byl v tamní Luční ulici v prodejně potravin. Proč policisté muže hledají, nechtěli upřesnit.

30.10.2017

Bez poslance, odchod některých členů. Pomohli jsme sobě i SPD, tvrdí Moravané

Jižní Morava – Moravané vcházeli do nové Poslanecké sněmovny České republiky se čtrnácti mandáty. Po pětadvaceti letech ztrácí i místa na kandidátce populistické Okamurovy Svobody a přímé demokracie.

30.10.2017

Stomilionové opravy: výměna mostu uzavřela trasu mezi Pavlovicemi a Bořeticemi

Břeclavsko, Hodonínsko – Z Bořetic do Velkých Pavlovic na Břeclavsku se řidiči nedostanou. Kvůli opravě mostu přes potok Trkmanka. „Vyměníme celou nosnou konstrukci mostu. Objížďka vede přes Němčičky,“ uvedl šéf břeclavské oblasti krajské správy silnic Ladislav Hádlík.

29.10.2017

Senátor Hajda podporuje změnu v ČSSD. Volební kampaň byla nešťastně vedená, říká

Břeclavsko – Razantní úprk voličů od ČSSD = dva sociálnědemokratičtí poslanci za jižní Moravu. A také konec ve Sněmovně pro Valtičana Jiřího Petrů, který se s poslaneckou lavicí loučí po třech volebních obdobích. „Uspěl Bohuslav Sobotka a Brňan Roman Onderka,“ připomněl Petrů zvolenou dvojicí vzešlou i díky preferenčním hlasům. „Dva poslanci za jižní Moravu jsou naším historicky nejhorším výsledkem,“ dodal Petrů, který podobný verdikt voličů předpokládal. Vedly ho k tomu reakce některých obyvatel, s nimiž mluvil při kampani.

29.10.2017

Čokoládové království na zámku. Sladkou pochoutku kombinovali i s vepřovým

Valtice /VIDEO/ – V jedné scéně ve filmu Karlík a továrna na čokoládu postaví hlavní hrdina Willy Wonka palác z čokolády. Valtický zámek sice čokoládový není, ale po celý víkend ukrýval opravdové čokoládové bohatství. A to tak lákavé, že u vchodu do tamní jízdárny stála desítky metrů dlouhá fronta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT