VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Břeclavsko

5.10.2017

Grafika u žáků vítězí. Na malíře a natěrače se hlásí i dívky

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Překypující zájem o studium na gymnáziu či zaměření na grafický design a neotevřené pokrývačské a zednické obory na učilištích. Tento trend potvrzuje také středoškolský veletrh vzdělávání, který v pátek končí v Hodoníně. Ve čtvrtek jej navštívili i žáci ze Základní školy v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. „Chci jít na grafický design na Střední průmyslové a umělecké škole v Hodoníně,“ svěřila se třeba Karolína Partschová.

5.10.2017

Budoucnost Společenského domu v Hustopečích určí architektonická studie

Hustopeče – Pro různé společenské události jako jsou hody, letní kino či divadlo má v budoucnu sloužit Společenský dům v Hustopečích.

5.10.2017

Třídenní "Hustápéče". Na Burčákové slavnosti zve i Ruppert z Monkey Business

Hustopeče /VIDEO/ – Frontman kapely Monkey Business Matěj Ruppert to pojal po svém. Když si sedl před kameru, aby pozval na Burčákové slavnosti, s úsměvem spustil: „V Hustopečích zažijeme jistě hustou péči od všech. Jak od děvčat, tak od chlapců. Moc se na vás těšíme."

4.10.2017

NOVÝ ŽIVOT: starosta komentuje obchvat, Hustopeče se chystají na slavnosti

Břeclav – Velký rozhovor se starostou Břeclavi Pavlem Dominikem nabízí nové vydání týdeníku Nový život. V trafikách a ve schránkách bude už ve čtvrtek ráno. O čem nejvyšší představitel města mluvil? O obchvatu, uplynulých Svatováclavských slavnostech a místo dostaly i dotazy čtenářů.

4.10.2017

Obnova chráněného druhu. Do Dyje a Moravy vysadí další tisíce jeseterů malých

Jižní Morava – Tisíc kusů jednoročních jeseterů malých o velikosti do patnácti centimetrů vysadí v pátek vodohospodáři do řeky Dyje v Břeclavi. A to na nábřeží Dyje v prostoru u splavu pod jezem. „Další jeseteři poputují v pondělí do Moravy v místě soutoku se Salajkou,“ uvedl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

4.10.2017

Města hledají miliony na vyšší platy. Stát pošle jen dvě třetiny nutných peněz

Jižní Morava - Úředníci i představitelé měst dostanou podle rozhodnutí vlády od ledna přidáno. Část peněz ale musí najít v rozpočtech měst, které nyní připravují.

4.10.2017

Opuštění psi se dočkají nových kotců i výběhů. Plní je i tuláci ze zahraničí

Jižní Morava – Trap, Ron, Maxík či Miki. To jsou současní obyvatelé útulku v Bzenci na Hodonínsku. Nejen oni se již brzy dočkají stěhování do nového ubytování jen kousek od lesa. „Jsme v závěrečné fázi, právě doděláváme výběhy. Čeká nás ještě kolaudace a už pomalu můžeme stěhovat,“ řekla v úterý Radka Hájková, předsedkyně bzenecké pobočky Ligy na ochranu zvířat, která ve městě spravuje útulek pro opuštěné a týrané psy a kočky.

3.10.2017

Nová hala Alcaplastu stojí. Vedení firmy nyní chystá nábor zaměstnanců

Břeclav - Přibližně čtyři fotbalová hřiště. Tak velká je nová výrobní hala břeclavské společnosti Alcaplast. Zkušební provoz v ní začne za měsíc. Vedení firmy vyrábějící sanitární techniku nyní upíná pozornost k náboru nových zaměstnanců a přesunutí dalších strojů ze stávajících prostorů.

3.10.2017

Jsem vodník, křičel mladík brodící se řekou Dyjí. Vyhrožoval sebevraždou

Břeclav - Za vodníka se pokládal třiadvacetiletý Břeclavan. Strážníky na sebe upoutal svým večerním broděním se břeclavskou Dyjí.

3.10.2017

Domov Narnie slavil pětadvacáté výročí. Zahradní party a dnem otevřených dveří

Morkůvky - Jestliže má mít začátek fungování Domova Narnie v Morkůvkách na Břeclavsku vlastní symbol, je jím trojka. Zařízení pro těžce mentálně a tělesně postižené děti mělo v té době stísněné prostory: třípokojový byt, v němž byly tři děti a tři pečovatelé. Symbolem vystihujícím současnost je pak pětadvacítka. Od vzniku zázemí právě uplynulo čtvrtstoletí.

3.10.2017

Bývalý starosta Pasohlávek Ingr je v předsednictvu Moravanů. Spolupracují s SPD

Pasohlávky – Tomáš Ingr z Pasohlávek stanul v předsednictvu strany Moravané. Bývalý starosta obce se dostal do nejužšího vedení vedle předsedy Pavla Dohnala či místopředsedy Aleše Sekaniny.

3.10.2017

V Břeclavi uschovají cyklisté kola ve věži. Jako ve čtvrtém městě v republice

Jižní Morava – Ještě letos má vyrůst parkovací cyklověž pro uschování kol v Břeclavi. Její výstavbu plánují také v Hodoníně.

2.10.2017

Zámky táhnou, lákají i turisty z Číny a Íránu. Kasteláni hlásí rekordní návštěvy

Jižní Morava – Ujede jen necelých deset kilometrů a stojí před dominantou někdejšího honosného sídla rodu Lichtenštejnů. Ačkoli Denis Pospíšil bydlí v Břeclavi, pohled na zámek v Lednici mu zatím nezevšedněl. Naopak.

1.10.2017

OBRAZEM: Rybáři v Podivíně oslavili 300 let. Folklorním vystoupením i závody

Podivín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Potlesk zaplněného nádvoří Janova hradu u Podivína odměňoval v sobotu odpoledne malé i velké vystupující. U zříceniny, kolem níž protéká Stará Dyje, se konala oslava připomínající tři sta let od založení rybářského cechu v Podivíně.

1.10.2017

Svatováclavské slavnosti roztančili Maxim Turbulenc. Neděle patří folkloru

Břeclav /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Kdyby někde v areálu břeclavského podzámčí stály hodiny, ukazovaly by teď lehce po desáté hodině. Když si v tu chvíli trojice Maxim Turbulenc bere mikrofon, místem zazní: „Jste výborní. Aby publikum v sobotu o čtvrt na jedenáct vytvořilo takovou atmosféru, to se jen tak nevidí.“

30.9.2017

Pohořeličtí si posvítí na náboženské sekty. Na besedách s odborníky z univerzit

Pohořelice – Náboženským směrem se nyní vydává celoroční projekt Pohořelic zaměřený na bezpečnost obyvatel. Ve městě se uskuteční dvě besedy věnované především sektám. Přednášejícími budou lidé z Ústavu religionistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. „Na obě besedy je vstup zdarma,“ zvou pořadatelé. 

29.9.2017

Byty na jižní Moravě skupují podnikavci. Na špici zájmu je Mikulov

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Když se podnikatel Lukáš Krpal rozhodl v Mutěnicích na Hodonínsku postavit dům jako zázemí pro svou firmu, nechal v patře vybudovat tři byty. Jako investici. Že se do budoucna vyplatí, se ukázalo téměř okamžitě. „Zájemci se o ně hlásili hned,“ přikývl.

28.9.2017

Burčák poteče v Hustopečích proudem. K degustaci zahrají Monkey Business

Hustopeče – Burčák poteče v Hustopečích opět proudem. V pořadí třiadvacáté Burčákové slavnosti startují příští týden ve čtvrtek.

27.9.2017

OBRAZEM: Řezbáři tvoří v Břeclavi betlémské postavy

Břeclav - Pilné ruce řezbářů jsou až do pátku k vidění v centru Břeclavi, kde se koná tradiční dřevosochání. „Mistři dláta a hoblíku mění klády v sochy před domem školství,“ upřesnili zástupci břeclavského muzea a galerie.

27.9.2017

Svatováclavské slavnosti v Břeclavi lákají na Žbirku i folklor

Břeclav – Slovenský zpěvák Miro Žbirka je letos hlavním tahákem Břeclavských svatováclavských slavností. Jejich program začíná ve čtvrtek a skončí v neděli. Na většinu akcí je vstup zdarma.

26.9.2017

NOVÝ ŽIVOT: Břeclav se chystá na Svatováclavské slavnosti, Hustopeče na burčák

Břeclavsko – Výjimečně už ve středu vychází nové číslo týdeníku Nový život. Důvodem je čtvrteční státní svátek.

26.9.2017

Policista dohlíží na rychlost aut. Má hlavu z dýně

Valtice – Na první pohled jsem si myslel, že tam opravdu stojí policista, přiznal starosta Valtic na Břeclavsku Pavel Trojan. Tak jako jiné řidiče a kolemjdoucí ho upoutala figurína v uniformě stojící u hlavní silnice v Břeclavské ulici. Dohlíží tam na projíždějící auta. Místo hlavy má však dýni.

26.9.2017

Zátah. Cizinecká policie zadržela desítky nelegálních pracovníků z cizinců

Jižní Morava – Šestašedesát zaměstnanců ze zahraničí bez pracovního povolení zadrželi v posledních dnech v jedné průmyslové firmě na Břeclavsku cizinečtí policisté. Pak je převezli na služebnu. „Už jsme je propustili, ale dále se případu věnujeme,“ uvedla v pondělí policejní mluvčí Andrea Cejnková. Cizincům hrozí až na pět let vyhoštění z České republiky.

25.9.2017

Chráněné dílny dostanou od státu víc peněz. Ve Starovičkách novelu chválí

Jižní Morava – Firmy, které zaměstnávají hendikepované lidi, dostanou od státu víc peněz. Definitivně to odsouhlasili poslanci. Státní příspěvek se má od příštího roku zvýšit o dva a půl tisíce korun na dvanáct tisíc měsíčně. Dotace platí především pro chráněné dílny, které zajišťují práci zdravotně postiženým.

25.9.2017

Pěkné hrozny? Uškodit může voda i plísně

Jižní Morava – O čtrnáct dnů dříve začalo letošní vinobraní a sklizeň hroznů je nyní v plném proudu. Pěstitelé se ale obávají toho, co přinese počasí. Může jim totiž zkazit nadšení z dobré úrody. „Když mělo pršet, bylo sucho, když teď má svítit slunce, prší. Je to anarchie,“ prohlásil předseda hodonínské agrární komory Petr Chaloupka.

24.9.2017

Foret, Bagárová i vojáci vystoupili pro nemocné děti. Výtěžek je 47 tisíc

Dolní Dunajovice – Nebe je zatažené a na zem z něj padají dešťové kapky. Atmosféru sobotního benefičního koncertu Křídla motýlí to však neohrožuje. Diváci jsou schovaní pod střechou velkého stanu, zpěváci zase vystupují na zastřešeném pódiu. Po šesté hodině podvečerní se návsí v Dolních Dunajovicích opakovaně nese bouřlivý potlesk.

24.9.2017

OBRAZEM: Nadšenci závodili na kolech Brompton u Janova hradu

Podivín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – V anglickém stylu se uskutečnil v sobotu odpoledne závod na skládacích kolech Brompton, které vymysleli právě v Anglii a nyní má své fanoušky po celém světě. U Janova hradu u Podivína startovalo i v dešti celkem jednačtyřicet závodníků.

23.9.2017

Oprava nádraží v Břeclavi? Vrátí se o dvě století zpět

Břeclavsko – Ještě letos má začít oprava výpravní budovy na břeclavském nádraží. Úprav se dočkají i v Zaječí, Vranovicích a Mikulově. Jako dobrý krok považuje Roman Příborský z Ladné posunutí břeclavského autobusového nádraží do těsné blízkosti vlakového. „Ale byl bych ještě pro větší propojení, aby cestující v případě deště při přesunu nezmokli, protože ne celá trasa z prvního nástupiště na autobus je pod střechou,“ řekl muž.

23.9.2017

Stloukačky másla zazpívají v Mikulově milovníkům sýrů

Mikulov – O dovednost žen, které si říkají Tetičky z Ježova, bude v sobotu v Mikulově na Břeclavsku zřejmě větší zájem než jindy. Na historickém Náměstí předvedou tradiční stloukání másla jako součást festivalu Sýr 2017, který Mikulov opět hostí.

22.9.2017

Policistou na zkoušku: nejvíce zaujal zásah jednotky, která přiletěla vrtulníkem

Břeclav /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Praktické ukázky práce policie i představení jednotlivých složek. To mohli vidět lidé, kteří se přišli podívat v pátek dopoledne do areálu Lokomotivy Břeclav. Policisté tam měli až do jedné hodiny odpolední akci pod názvem Policistou na zkoušku. „Měli jsme ukázku kynologie i speciální pořádkové jednotky, ale nejatraktivnější byla zřejmě ukázka zásahové jednotky, která přiletěla vrtulníkem a na zem se její členové slaňovali,“ řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT