„Actiwity D.C. se v Poreči neskutečně dařilo. S choreografiemi Elixír mládí v juniorech a Mrtvá nevěsta v dětech jsme dokonce dosáhli na titul mistrů Evropy," neskrývala radost Renata Gálová z břeclavského studia.

Jak dodala, tanečníkům se dařilo i v dalších kategoriích. „Duo Martin Florian a Tereza Horníčková získalo třetí místo. V hlavní věkové kategorii se s programem Mumie staly Actiwity vicemistry. A společná vazba Ekologie má taky krásné stříbro," doplnila Gálová.

Úplnou třešničkou na dortu se na mistrovství ale stalo ještě něco jiného. „Získali jsme i ocenění Nejlepší mužský talent pro našeho Martina Floriana! Je to fantastické umístění a jsme moc šťastní," zprostředkovala úspěchy a dojmy studia, které dorazilo autobusem zpět domů v pondělí ráno.

Na evropské mistrovství odjížděly Actiwity D.C. bojovat se sedmi přichystanými choreografiemi. S těmi se tanečníci přímo na místě kvalifikovali do finále. Podobně jako ve většině takovýchto tanečních soutěží museli rodiče sáhnout hluboko do kapsy.

„Bez sponzorů a podpory města Břeclav bychom ale na finále rozhodně vyjet nemohli," děkovala ještě před odjezdem do Poreče všem sponzorům vedoucí studia Veronika Tučková.