V celodenním klání, kterého se zúčastnilo přes sto tanečních choreografií a na tisíc tanečníků, zaujali nejen diváky, ale především i porotu. Odvezli si tak z Českých Budějovic na jih Moravy cenu pro absolutní vítěze soutěže.

Tímto výrazným úspěchem se nejen zviditelnili pro laické publikum, ale především se nominovali na mistrovství Evropy, které se, stejně jako loni, uskuteční v chorvatské Poreči. A Actiwity DC na něm opět nebudou díky skvělému výkonu chybět.

„Pokud se nám podaří sehnat dostatek peněz, abychom byli schopni do Chorvatska dopravit celou naši výpravu, určitě pojedeme reprezentovat,“ sdělila s radostí na tváři Veronika Tučková. Za úspěchem svého týmu vidí především obrovskou snahu, píli a chuť na sobě pracovat, která je samozřejmě okořeněna i tím, že je tancování skutečně baví a chtějí vítězit.

Pro břeclavské milovníky tohoto druhu skupinového tance plánuje tým i řadu vystoupení na domácí půdě. Vlastní projekt nazvaný Kinematograf připravují na víkendové večery mezi druhým a čtvrtým červnem.

(ast)