„Šlo již o sedmý ročník nejprestižnější soutěže Emco Taneční skupina roku, které se zúčastnilo rekordních osm set tanečních skupin z celé republiky," uvedla za Actiwity D.C. Lyuba Stoycheva.

Mladí tanečníci obstáli v obrovské konkurenci, na kterou se pečlivě připravovali. „S choreografií Aladin a Jasmína děti vybojovaly první místo v kategorii Show art mezi devíti nejlepšími skupinami, které vyhrály předchozí regionální kola v sedmi českých městech," pochlubila se úspěchy Stoycheva.

Příběh o lásce

Hlavní věková kategorie břeclavského tanečního studia se stala mistrem České republiky s choreografií Mimové.

V kategorii School exhibition vyhráli zlato zástupci různých věkových skupin děti, junioři a dospělí pod vedením lektorky Veroniky Tučkové.

„Jejich choreografie Příběh srdce o mateřské lásce a obětavosti byla krásná, a tak dojemná, že rozplakala nejen publikum, ale i porotu," uvedla Stoycheva.

Překvapení z hodnocení neskrývala ani lektorka Tučková, jež je zároveň vedoucí tanečního studia.

„Porota hodnotila velmi zajímavě, ale jsme rádi aspoň za ty tři medaile. Bylo to úžasné. Jak nádherná atmosféra, tak pódium a opravdu moc jsme si to všichni užili," sdělila Tučková.

Sestřih toho nejlepšího z tanečního Mistrovství České republiky je možné zhlédnout i na televizních obrazovkách. Břeclavské tanečníky lze vidět na sportovním kanálu České televize v neděli deset minut po půl deváté ráno.

Nyní se trojnásobní mistři České republiky spolu s celým tanečním studiem připravují na taneční projekt, který se uskuteční v červnu v kulturním domě Delta v Břeclavi.