Nejvýraznější novinka v pasohláveckém kempu Merkur má za sebou úvodní víkend. Wakeboarding, čili surfování či lyžování na tažném laně, zlákal desítky návštěvníků. A reakce?

„Vlek šlape, nemá konkurenta."

„První testovačka, byť jen hodinová, super. Díky."

„Konečně něco u Brna."

Hodnocení na sociálních sítích po prvních dnech hovořilo pro provozovatele pozitivně. Někteří nadšenci adrenalinové zábavy si však posteskli nad vyššími cenami. Wakeboarding si lze užít na hladině velké laguny.

„Vlek si může vyzkoušet kdokoliv, takže jsme měli úplně plno. Řekla bych, že lidi jsou nadšení. Zaznamenali jsme kladné ohlasy. Myslím, že za to vděčíme vleku s dvoustožárovým systémem. Člověk si díky tomu na menším vleku sám ovládá rychlost. Naučí se jezdit a může přejít na větší," říkala vedoucí nové atrakce Veronika Holubová.

Jezdil i vozíčkář

Podle ní měli zájem o jízdu lidé nejrůznějšího věku. Výjimkou nebyli ani ti starší. Obtížnější variantu využívalo v jednu chvíli i osm jezdců zároveň.

„Měli jsme tu dokonce i vozíčkáře. Využil takzvané klekačky. Člověk si na ni klekne a může jet. Pán si ale přivezl svoji, upravenou. Pro malé děti máme zase nafukovací pneumatiky," pokračovala vedoucí.

Wakeboarding
Vodní sport, který spočívá v jízdě na surfu či lyžích. Jezdce po vodní hladině táhne loď nebo kabelový vlek. Vznikl jako kombinace vodního lyžování a různých technik surfování. V Pasohlávkách mohou zájemci využít několik překážek, díky nimž mají šanci vyzkoušet různé triky. Je potřeba mít přilbu a plovací vestu. Obojí si lze půjčit.

Na jižní Moravě jde o unikátní lákadlo, které vzbudilo ohlas. Někteří z malých zájemců a začátečníci si kvůli tomu museli počkat a jezdit až večer. „V Pasohlávkách určitě vidím budoucnost," podotkla Holubová. Wakeboarding vítají také správci Merkuru.

„Nic takového jsme tady v posledních letech neměli. Jestli to pomůže k vyššímu počtu turistů, ovšem teprve uvidíme. Ukáže to čas. Každopádně je vidět, že lidé jezdí, ale vleky zatím fungují jen pár dní. Osobně jsem si to nevyzkoušela, provoz jsem jen pozorovala. Vypadá to všechno zajímavě," zmínila Marcela Čáslavová z Turistického informačního centra v Pasohlávkách, které Merkur provozují.

U Nových Mlýnů ale zdaleka nejde o jedinou novinku letošní sezony. Kromě zážitků na surfech lze předpokládat, že lidé vyrazí k branám obřího aquaparku. Majitelé ho otevřou prvního srpna. Aqualand Moravia vyrostl hned vedle Merkuru. Tam od třetího dne téhož měsíce budou k dispozici zase nové apartmány. „Jde o tři nové věci. Lidé si užijí adrenalin, sport a u nás si odpočinou," doplnila Čáslavová.

Nejrůznější vodní sporty provozují lidé rovněž na otevřené hladině Nových Mlýnů. Pravidelně tam však vyjíždí záchranáři, kteří hledají surfaře v nouzi. Ve většině případů se adrenalinoví nadšenci bez zranění sami dostanou na břeh nebo je záchranáři naloží do člunu.