„Zájemci mají možnost absolvovat mimo pravidelné vyučování různé vzdělávací kurzy. Například etickou výchovu, komunikaci, matematiku, jazyk anglický nebo přípravy na státní zkoušky. Používat mohou nově vytvořené učební materiály, prezentace a testy,“ uvedla Jana Dyčková z obchodní akademie.

Jak dodala, projekt podpořil i dvě zajímavé akce, které úzce souvisí s profesním zaměřením školy. Jednalo se o státní zkoušku z kancelářského psaní na klávesnici a hlavně talentovou soutěž žáků základních škol v psaní na počítači desetiprstovou hmatovou metodou.

„Po absolvování projektového kurzu se sešlo jednadvacet žáků třetích a čtvrtých ročníků, aby zúročili své znalosti a dovednosti a přesvědčili o profesních kvalitách při konání státní zkoušky z kancelářského psaní na klávesnici. Žáci byli velmi dobře připravení, dosáhli více než osmdesátiprocentní úspěšnosti,“ měla radost za své studenty Dyčková.

Zajímavou akcí především pro žáky základních škol pak byla talentová soutěž, kde se zájemci mohli seznámit s výukovým programem ZAV, který obchodní akademie používá při výuce psaní na klávesnici už dvě desítky let.

„Soutěže se účastnilo třiatřicet žáků ze čtyř základních škol, a to z Břeclavi Slovácká, Na Valtické a Komenského. K nim se přidaly ještě Tvrdonice. Po úvodní přednášce o historii záznamu textu následovala exhibice absolventa naší školy Zdenka Konečného, který se stal v roce 2003 mistrem České republiky v psaní na klávesnici počítače a obsadil desáté místo na mistrovství světa v Římě,“ popsala Dyčková.

Nejlépe se vedlo Markétě Mužíkové, která zvládla devětaosmdesát cvičení.