„Myslím si, že nás přišlo tak akorát. Pokud by nás bylo ještě více, už bychom to hůře dávali dohromady a ne všichni by mohli pracovat. Takže to, že přišlo asi dvacet lidí, je tak akorát. Každý tady má svůj úkol. Někdo musí vykopat jámu, další usazují stromek nebo upevňují kůly a dávají ke stromkům nezbytné ochrany kvůli srnčí zvěři,“ vypočítala jedna z organizátorek Eva Řezáčová z Centra ekologické výchovy Pálava.

Jak prozradila, dobrou spolupráci navázali i se sdružením 7 DNÍ, jehož členové také přišli se svými přáteli zasadit na dvě desítky stromů. A nechyběli ani mikulovští skauti.

„S nápadem vysadit stromky u této silnice přišel můj kolega. Je to vlastně bývalá alej, kterou si nejspíše zničili sami silničáři. Některé stromy, ty větší, jsou tady z roku 2005, kdy jsme s obnovou začali. Tehdy i teď nám pomohla Nadace Partnerství, která nám věnovala peníze z programu Strom života,“ prozradila Řezáčová s tím, že za tyto peníze mohlo centrum nakoupit většinu lip, javorů a kůlů.

Mezi dobrovolníky se objevily i dvě rodiny s malými dětmi. „Podle mého je to skvělé, že maminka s dětmi přišla. Vede je k tomu, že dobrovolná práce pro přírodu je přínosná,“ usmívala se Řezáčová. A prozradila, že už pět let s pětikilometrovým úsekem, kde alej opět vzniká, neustále bojují. Objevují se tam třeba i mrtvé stromky.

„Přišla jsem s dětmi proto, protože nám není lhostejné, jak naše okolí vypadá. Na dobrou věc si vždycky uděláme čas. Na akce centra chodíme pravidelně, myslím si, že je důležité, aby se děti už odmala zapojovaly. Nebude jim jedno, co se kolem nich děje, a rádi pomohou,“ vysvětlila důvod, proč se zapojili do práce, Jana Souchopová z Mikulova.

První desítku stromů zasadili dobrovolníci v sobotu. Na tu druhou se chystají v neděli dopoledne a přijít pomáhat může opět kdokoliv. Sraz je v deset hodin dopoledne u poslední autobusové zastávky v Dukelské ulici.