Šestitýdenní Chicco je také hlavním lákadlem, které si letos cirkus Andres pro návštěvníky v Břeclavi připravil. Se svým programem se jim předvede ve čtvrtek, v pátek a v sobotu od půl šesté večer. V neděli potom od jedenácti hodin dopoledne.

„Chicco je pro nás o to vzácnější, že se narodil přímo v cirkusu našemu páru tygrů. Maminka ho, bohužel, nepřijala a přestala se o něj starat, protože ztratila mléko. Tak jej teď krmíme sami. Dáváme mu z lahvičky mléko, které je běžně dostupné pro kočky a psy. No a pomalu přesedláváme i na maso,“ usmívá se Anna Alešová z Cirkusu Andres s tím, že malý Chicco s nimi dokonce i v noci spí v karavanu.

„Je to takový náš mazílek, přivyknul k nám. Přesto z něj však máme respekt. Musíme s ním, především do budoucna, jednat jako s šelmou. Nikdy nevíme, kdy může zaútočit,“ je si sympatická chovatelka vědomá možného nebezpečí, které Chicco v dospělém věku představuje.

Jak však chovatelka záhy dodává, v současnosti je malý sibiřský tygřík mláďátkem k pomazlení.

„Zatím je ještě maličký na to, abychom ho zařadili do řádného programu. Do něj jej postupně začneme zapojovat až když bude mít zhruba rok. Nyní se spíše snažíme, aby si zvykal na lidi. O přestávce v představení se s ním děti můžou dokonce vyfotit. Posadíme jim Chicca na klín, vyfotíme polaroidem a oni tak získají památku,“ prozrazuje Alešová, podle jejíchž slov je narození sibiřského tygra v zajetí vzácností.

Žádné obavy

Rodiče však podle jejího vyjádření nemusejí mít o svoje ratolesti žádné obavy. „Nemusejí mít strach. V šesti týdnech tygřík nepředstavuje pro děti žádné nebezpečí. Horší to však bude, až bude mít tak rok. To už se s ním na klíně bude moci jen těžko někdo fotit,“ upozorňuje majitelka malého Chicca.

Ta také připomíná, že Chicco není jediným lákadlem, se kterým cirkus Andres do Lesní ulice ke svatostánku břeclavského Tatranu přijel.

„Návštěvníci našich představení se mohou těšit na novou drezúru velbloudů a lam. Připravili jsme si pro ně také drezúru velkého a malého koně. Chybět nebudou ani akrobati, kteří lítají nezvykle na šálách. Na ty bych nalákala především dospělé, myslím, že by je to mohlo zaujmout,“ vyjmenovala, co vše malé i velké v cirkuse čeká, Alešová.

Kromě toho si majitelé cirkusu pro milovníky zvířat připravili ještě jednu zajímavost. A tou je takzvaná cirkusová zoologická zahrada.

„Každý den se děti s rodiči mohou od deseti hodin dopoledne přijít na naše zvířátka podívat a potěšit se s nimi. Naši improvizovanou zoologickou zahradu však zavíráme vždycky hodinu před představením. To proto, abychom zvířátka na vystoupení stačili připravit,“ vysvětluje Alešová s tím, že děti se mohou povozit i na velbloudech nebo malých ponících.

A jaký je sen zaběhnutého cirkusu? „Rádi bychom Chiccovi pořídili kamarády nebo kamarádky. To proto, aby nebyl tak sám. Zatím to však nevypadá moc dobře, tygří mláďata stojí až čtyři tisíce eur,“ překvapuje majitelka Chicca.