Impulsem pro odstartování autorského klání bylo množství šikovných amatérských fotografů. „Spousta nadaných lidí schovává své snímky pouze doma v šuplíku. Říkali jsme si, že je to škoda. Chtěli jsme to vytáhnout na veřejnost a ukázat různé pohledy na Hustopeče. Narazili jsme i na velmi kvalitní práci. Konkurence byla opravdu veliká," říká Dagmar Sedláčková z Marketingu a kultury města Hustopeče.

Do jarní, letní a podzimní části, které tvořily celek soutěže, se přihlásili nejen lidé z Hustopečí, ale i z širokého okolí. „Objevily se i snímky například od návštěvníků, kteří zavítali do našeho města. Jediná podmínka byla, že se obrázky musí týkat Hustopečí. Jinak se mohl přihlásit kdokoliv. Mezi zúčastněnými byli i členové místního fotoklubu," míní Sedláčková.

Oceněné snímky najdou i pozdější uplatnění. „Nejen, že budou ve zvětšeném formátu vystavené v galerii U Synků, ale po výstavě některé pověsíme na chodby městského úřadu nebo v kulturním domě. Dále je můžeme použít i na různé propagační materiály města," prozrazuje vedoucí marketingu a kultury.

Zda se soutěž zopakuje, není jisté. „Nejspíš si dáme rok pauzu, ale určitě chceme v budoucnu pokračovat," dodává žena.

Zahájení výstavy
V pátek 9. ledna se v 17 hodin uskuteční vernisáž, na které budou oficiálně vyhlášení vítězové i absolutní prvenství. Oceněné fotografie budou v galerii domu U Synků k vidění až do 25. ledna. Galerie je otevřená od pondělí do pátku od 9 – 16.30 hodin a v neděli v čase 14 – 17 hodin.