„Loni tady bylo na pět set lidí, což byl ve srovnání s jinými akcemi velký úspěch. Letos jsem očekávala mnohem hojnější účast. Tak tisícovku lidí. I vzhledem k tomu, že jsme se snažili akci propagovat v okolních obcích a také ve městech. Jenže co se dá dělat, počasí si nevybíráme. Je nevyzpytatelné,“ krčila rameny organizátorka akce Ludmila Marcinčáková.

S konáním akce byla však nadmíru spokojená. „Lidé, kteří i přes velkou nepřízeň počasí vydrželi a neodešli, vytvořili fantastickou atmosféru. Všichno, kteří přišli, se výborně bavili asi do půl druhé do rána. Během večera se ještě uskutečnila freestyleové soutěž, v níž umělci vymýšlejí na zadanou hudbu z parta text. Vítězem se v konkurenci dalších pěti hudebníků stal mikulovský Z – Mann,“ neskrývala svoji radost Marcinčáková.

Ji samotnou v během upršeného večera zaujali kromě Z – Mana také další mikulovští hudebníci. Mezi nimi například demo, kapela Conflikt a breakeři One day B – boys.

Jak pořadatelka dodala, největšími lákadly pro milovníky hip-hopové hudby však byli pražští Supercrooo a Defucto ze Zlína a muzikanti, kteří se věnují vytváření stylu známého pod názvem beatbox. „Beatboxeři jsou umělci, kteří vytvářejí zvuky pouze za pomoci svých úst,“ vysvětlila pro neznalé Marcinčáková.

„Kapely si vybírám většinou po konzultaci s lidmi. Zajímá mě, co poslouchají, kdo je jejich vzorem a co se jim nejvíce líbí. No a podle finančních možností je potom oslovujeme a zveme na festival,“ vysvětluje filosofii Marcinčáková. Ta byla také první, která s nápadem uspořádat takovouto akci přišla.

„Hlavním důvodem ke konání akce bylo to, že je v Mikulově a okolí velké množství lidí, kteří tento styl muziky poslouchají. Ale bohužel pro ně nikde poblíž žádný podobný koncet tohoto druhu nebyl. No a mikulovský amfiteátr je, podle mě, nejvhodnějším místem i z hlediska odzvučení,“ vysvětluje organizátorka.

Jak doplňuje, rozšiřovat festival na vícedenní však Mikulovští zatím neplánují. „Vyzkoušeli jsme v Mikulově věnovat večery různým stylům hudby. Myslím si, že jsme obsáhli všechny žánry. No a teď jsme snad uspokojili i fanoušky hip-hopu,“ usmívala se i přes upršený večer Marcinčáková.