„Sice mě rodiče a přátelé přemlouvali, ať to zkusím, ale mně se do toho nijak nechtělo. Nakonec mě do soutěže přihlásil přítel, a to už mi nic jiného nezbylo,“ prozrazuje s úsměvem Malatová, jak se k této prestižní soutěži dostala.

Ve „škole Miss“ v krásné slunečné zemi se jí líbilo, i když se jednalo o pracovní výlet. „Bylo to takové soustředění nazvané škola Miss. Hodně nás fotografovali. Taky proběhly medailonky, to znamená, že jsme se musely představit, mluvit na kameru a vést pohovory s porotou. Byla to vlastně taková příprava na samotnou soutěž,“ popsala program v Dubaji třiadvacetiletá majitelka salonu krásy.

Anita se modelingu věnuje osm let. „V patnácti jsem se přihlásila a poslala fotky do soutěže O tvář Cosmogirl, tu jsem vyhrála a tak nějak to všechno začalo. Modelingu se věnuji jen ve volných chvílích, jinak pracuji ve svém kosmetickém salonu,“ poukazuje na svou největší zálibu. Dodává, že má svou práci ráda, a i kdyby Miss vyhrála a musela odjet na rok pracovat do Prahy, chtěla by se k ní vrátit.

„Pokud vyhraji, budu muset podle smlouvy pracovat rok v Praze jako modelka. V té době bych svou práci musela na rok odložit. No a pokud nevyhraji, tak se budu modelingu věnovat dál jako koníčku a pracovat dál ve svém salonu krásy,“ krčí rameny sympatická dívka.

I přes trému se cítí dobře. K tomu ji dopomáhají její blízcí a přátelé. „Rodiče mě v tom podporují. Vlastně to dělají už od začátku, když jsem s modelingem začínala. Taky můj přítel, který mě do soutěže přihlásil, mi fandí. Stejně tak i mí přátelé a známí,“ poznamenává s úsměvem Anita.