Předchozí
1 z 3
Další

Jaroslav Kubánek.Jaroslav Kubánek.Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Jak se žije v Bavorech?

Jaroslav Kubánek
Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkJak se mi tady žije? Bez ženy dobře, výborně (smích). Náš děda vždycky říkal, že není umění najít si ženu, ale zbavit se jí. To samozřejmě přeháním.

Teď vážně. Chybí mi tady možná snad jen víceúčelové sportovní hřiště s umělým povrchem, kde by si mohli cvičit jak Sokoli, tak i děti.

Narodil jsem se ve Valticích, ale v Bavorech žiju skoro pětašedesát let a jinde bych žít nechtěl.

Marie KašováMarie KašováZdroj: Deník / Iva Haghofer

Marie Kašová
Žiji v Bavorech od narození, tedy už sedmdesát let. Rodiče se sem přistěhovali. Je nám tu dobře, jediné, co nás vyrušuje z klidu, jsou hučící auta z I/52, která nezřídka slyšíme.

V Bavorech se mi moc líbí, mám už vnoučata a i ty tady mají pěkné vyžití na hřištích. Snad jen, až bude po koronaviru, nebylo by špatné kdyby tady přibyly nějaké hrací prvky.

Pavla Mikulenková.Pavla Mikulenková.Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Pavla Mikulenková
Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkBavory jsou klidná, malebná vesnice, bez výrazného provozu, což se nám jako rodině s malým dítětem líbí. Okolí je nádherné se spoustou míst kam zajít na výlety, kulturní život před koronakrizí byl rozmanitý.

V Bavorech je spousta rodin s malými dětmi, proto si myslíme, že by si místní dětská hřiště zasloužila rekonstrukci.

Trápí nás absence kanalizace, na její napojení se nesmírně těšíme, je to obtěžující, myslím si, že i pro turisty v sezoně.