Předchozí
1 z 5
Další

Marie Stehlíková, důchodkyněZdroj: Deník / Iva Haghofer

Marie Stehlíková, důchodkyně

Vrátila jsem se domů do Strachotína po sedmnácti letech života v Břeclavi. A jsem tady moc spokojená. Co nám hodně chybí, je pošta a možná taky lékařská péče. Lékaře sice máme, nicméně neordinuje denně. Jinak Strachotín před sedmnácti lety a nyní vůbec nejde srovnávat. Obec zkrásněla, vše je opravené a postupně se buduje dál. To je moc dobře.

Jiří Mader, správce kempu, řidičZdroj: Deník / Iva Haghofer

Jiří Mader, správce kempu, řidič

Já jsem se ve Strachotíně narodil, celé rodině se nám tady moc dobře žije. Jako všude jinde i zde je co zlepšovat. Byl bych rád, kdyby přibylo stavebních míst pro mladé rodiny. A také bych přivítal lepší zázemí pro nejrůznější vyžití. Mám na mysli například koupaliště. V obci máme především v sezonu stále více ubytovaných.

Petr Sedláček, recepčníZdroj: Deník / Iva Haghofer

Petr Sedláček, recepční

Žije se nám tady velice dobře. Okolní prostředí i obec je krásná. Řada lidí si trošku stěžuje na nedostatek služeb, mě jako mladého člověka se to zatím nijak nedotýká, protože si za lékaři nebo do banky můžu zajet. Ovšem jejich argumentaci rozumím, ne všichni takovou možnost mají. Co mi zde chybí, je nějaké multifunkční hřiště nebo hala na fotbal, basketbal a podobně. Mít ho k dispozici už je v řadě obcí zcela běžným standardem.

Jaroslav Čeman, vinařZdroj: Deník / Iva Haghofer

Jaroslav Čeman, vinař

Ve Strachotíně se žije a podniká velice dobře. Co se vinařství týká, jsme rádi, že nám tady vzkvétá cestovní ruch. Oproti jiným obcím máme tu výhodu, že nám přímo skrz Sklepní uličku prochází cyklostezka. Minusy jsou všude, i tady. Ovšem není jich tolik, abychom se s tím nedokázali poprat.