Předchozí
1 z 8
Další

Jihomoravský hejtman Jan Grolich.Jihomoravský hejtman Jan Grolich.Zdroj: se souhlasem Jana Grolicha

Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje, 37 let

Vzhledem k tomu, že jižní Morava si toho tento rok hodně zažila, covid, očkování, tornádo a zase covid, tak přeji všem hlavně klid a zdraví.

Šéf Správy CHKO Moravský kras Dominik Franc.Šéf Správy CHKO Moravský kras Dominik Franc.Zdroj: ARCHIV DOMINIKA FRANCE

Dominik Franc, 45 let, šéf Správy CHKO Moravský kras, Jedovnice

Kraj jsou pro mě především lidé, kteří v regionu žijí. A nám všem tedy přeju šťastné vánoční svátky. Tím myslím hlavně to, aby se nikdo necítil sám i v této velmi zvláštní době, ať si je každý vědom toho, že je pro někoho důležitý, že na něm někomu záleží, protože trest být sám, je jeden z nejhorších, které na sebe kdy lidé vymysleli.

A do nového roku? Ať nejistotu a strach z budoucnosti převáží víra v lepší zítřky, ať komplikace doprovázející toto nelehké období nenarušují mezilidské vztahy, ať mezi lidmi převládne klid, ohleduplnost a solidarita, ať se lidé necítí osamoceni, ať si vážíme toho, co máme, protože dnes víc než jindy pociťujeme, že to není samozřejmé. A nakonec chci popřát Moravskému krasu, jakožto svěřenému území, aby ho lidi měli tak rádi, že kvůli němu rádi snesou i nějaké to omezení.

Anna Hubáčková na půdě Senátu.Anna Hubáčková na půdě Senátu.Zdroj: Deník/Petr Turek

Anna Hubáčková, senátorka a ministryně životního prostředí, 64 let, Ratíškovice

V této době, kdy nám velmi komplikuje život covid, snad ani nejde nic lepšího občanům, obci, kraji i zemi přát než zdraví a návrat k normálnímu životu. Všem občanům dále přeji hodně vzájemné ohleduplnosti, porozumění a v příštím roce hodně úspěchů i úsměvů.

Obcím a kraji přeji, ať se jim daří plnit své sliby občanům, dobře investovat a při tom hodně myslet na budoucnost svých občanů. České republice pak přeji, ať úspěšně zvládne problémy s financemi, s covidem a nepřestane myslet na ochranu životního prostředí, abychom zvládli i všechna sucha, povodně, tornáda a podobné jiné projevy klimatických změn. Ještě jednou – všem hodně a ještě víc zdraví!!!

Ředitelka krajských záchranářů Hana Albrechtová.Ředitelka krajských záchranářů Hana Albrechtová.Zdroj: ZZS JMK

Hana Albrechtová, 51 let, ředitelka jihomoravské záchranné služby, Ladná

Hlavně bych ráda poděkovala všem našim zaměstnancům a obecně zdravotníkům. Za to, jak tento těžký rok zvládli. Potýkali jsme se s covidem, tornádem i jinými náročnými úkoly. Děkuji našemu zřizovateli za podporu a dík patří i všem, kteří nám dodávají sílu a energii. Zažili jsme velkou vlnu solidarity ze strany veřejnosti a vážíme si toho.

Obyvatelům Jihomoravského kraje (a nejen jim) bych chtěla popřát do nového roku hlavně hodně zdraví, to je samozřejmě nejdůležitější. A nám všem přeji, abychom dokázali s jistotou rozpoznat zásadní hodnoty od těch méně podstatných. Abychom život žili tak, jak si sami přejeme. Abychom se nebáli plnit si svoje sny. Buďme silní jako hasiči, odvážní jako policisté a rychlí jako záchranáři.

Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.Zdroj: Deník/Attila Racek

Jiří Dušek, 50 let, ředitel brněnské hvězdárny a senátor, Brno

Vesmír je všechno. Všechny galaxie, všechny hvězdy, všechny planety, vše na naší planetě a samozřejmě i všichni lidé. Proto všem bytostem v celém vesmíru přeji, aby jim byly v roce 2022 všechny síly nakloněny: jak ty z našeho vnějšího vesmíru, tak i ty z vesmíru vnitřního. My lidé přitom mějme na paměti, že naše budoucnost je jediná minulost, kterou můžeme změnit.

Sarah Horáková, první vicemiss Miss České republiky 2021.Sarah Horáková, první vicemiss Miss České republiky 2021.Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Sarah Horáková, první vicemiss Miss České republiky 2021, 18 let, Velké Pavlovice

Svému městu přeji, aby se pořád vyvíjelo tak dobře jako doposud. Je to místo, na které jsem upřímně pyšná. A aby bylo stále lepší obcí pro život. Množství lidí to stojí nemalé úsilí, aby Velké Pavlovice posunuli dál. A kolikrát jde o práci, která ani není doceněná.

Státu bych pak popřála, aby se v něm měli lidé dobře, a aby se jim v něm dobře žilo. Také mu přeji, aby se lidé, kteří vycestují, nemuseli venku za svou zemi stydět, ale aby na ni byli ze srdce hrdí.

Cestovatel, dobrodruh a spisovatel Bronislav Mikulášek.Cestovatel, dobrodruh a spisovatel Bronislav Mikulášek.Zdroj: Se souhlasem Bronislava Mikuláška

Bronislav Mikulášek, cestovatel, dobrodruh a spisovatel, Znojmo-Sedlešovice, 54 let

Svému městu Znojmu přeji odvážné, zapálené, osvícené, inspirativní a pracovité vedení. Nechť hledají vždy to řešení, které je ku prospěchu obyvatel, krásy města a kvality života v něm.

Znojmu přeji rozkvět v pravém slova smyslu. Přeji mu hlavně duchovnost spojenou s projekty, které přináší kulturu a rozvoj ducha i těla.
Lidem kteří žijí zde i jinde na zemi přeji návrat k Bohu, ke svému zdravému tělu, k moudrosti, k používání zdravého selského rozumu.

Nalezení plného vědomí a života v přítomnosti. Se silou a moudrostí našich předků za zády. Pro krásnou budoucnost všech bytostí.

Josef Bouda.Josef Bouda.Zdroj: se souhlasem Josefa Boudy

Josef Bouda, zpěvák skupiny Karel Gott revival Morava, 35 let, Bučovice

Bučovicím přeji maximální péči, nadšené patrioty a občany, kteří se v nich budou cítit doma a budou zdraví a šťastní.

Kraji zase ambiciózní projekty, a také lidi, kteří ho budou posouvat dál a pracovat na jeho budoucnosti a perspektivě pro Jihomoravačky i Jihomoraváky.

České republice pak přeji více klidu, sebedůvěry, hrdosti, odvahy a lepší nálady. Méně slov a více činů, více solidarity a méně arogance a vůbec všeho tak akorát, aby se nám tu všem fajn žilo.