Podle zákona o veřejných zakázkách je zadavatel povinen uchovávat dokumentaci 
o veřejné zakázce po dobu pěti let od uzavření smlouvy. Platí to také pro soutěž o návrh, a to i v případě, že na tuto soutěž nenavazovalo zadávací řízení. Město ji totiž zrušilo.

Radnice ovšem požadovanou dokumentaci úřadu podle Rafaje nepředložila. „V rozkladovém řízení zadavatel napadal mimo jiné pravomoc úřadu vyžádat si dokumentaci a výslovně ji odmítl poskytnout," uvedl Rafaj.

To potvrdil i současný starosta města Pavel Dominik (Pro Region). „Dokumentace existuje a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže to dobře ví. Minulé vedení města ovšem tvrdilo, že na ni tento úřad nemá nárok, a proto mu dokumentaci nedalo k dispozici. Výsledek je takový, jaký je. Já ho ale stále ještě nepovažuji za konečný," reagoval Dominik

Ten i po potvrzení pokuty věří, že se Břeclav nakonec placení milionové sankce vyhne. „Za město to řeší advokátní kancelář. Její zástupce přijde čtvrtého března na radu, abychom se poradili na dalším postupu. Pravděpodobně ale podáme správní žalobu, abychom ten milion platit nemuseli," řekl Dominik.

Dlouhodobá modernizace veřejného osvětlení v Břeclavi má stát až 120 milionů korun. Osvětlení některých částí je v okresním městě problémem, který trápí obyvatele řadu let.