Starosta Pasohlávek Tomáš Ingr neskrývá obavy. „Očekáváme tam zvýšené potíže. Spolupracujeme s vedením aquaparku, autokempu Merkur i policií. Zpočátku budou dopravu usměrňovat policisté," řekl ve středu starosta.

Podle něj by bylo nejlepší postavit na nebezpečném místě kruhový objezd. Již dříve to prosazovali také policisté. Jakékoliv úpravy ale podle Ingra zabrzdilo Ředitelství silnic a dálnic. „Blokují tamní pozemky. Souvisí to s plánovaným napojením na dálnici spojující Brno s Vídní. Ta měla být podle původních návrhů dávno hotová. Dodnes ale není vydané žádné územní rozhodnutí," posteskl si. Vinu za neutěšenou dopravní situaci dává Ingr státu.

Dopravu na křižovatce usnadňují pouze odbočovací pruhy. Starosta nevěří, že by se na tom v blízké době něco změnilo. „Musel by přijít ještě větší tlak od policie. Otázkou je, jaký bude tamní provoz a co s sebou přinese. Další možností jsou světelné semafory. Nejdříve ale v příštím roce," odhadoval Ingr.

Ještě před pár lety spadala křižovatka pod dopravní inspektorát v Břeclavi. I proto jeho šéf Jiří Mach ví, že hlavně o víkendech je z kempu problém vyjet na hlavní silnici. A kruhové objezdy? Ty si nemůže vynachválit. „Na Břeclavsku s nimi máme v poslední době dobré zkušenosti. Na křižovatkách u Rakvic a Horních Bojanovic díky nim už nedochází k závažným nehodám," sdělil Mach.