Náklady na přestavbu mají činit deset milionů korun, zhruba šest a půl milionu pokryje dotace ministerstva školství. Oprava se může projevit i na ceně vstupů. „Je to otázka k jednání, ale vstupné určitě výrazně nevzroste. Je možné, že zůstane i stejné jako doposud,“ nechtěl místostarosta o cenách zatím příliš spekulovat. Opětovného otevření se má hustopečský krytý bazén dočkat na začátku příštího roku.

CHTĚJÍ POKRAČOVAT
Radnice už mezitím plánuje druhou část oprav. Hustopečští věří, že opět získají dotaci. „Druhou etapu rekonstrukce v tuto chvíli připravujeme. Jakmile ministerstvo vypíše výzvu, což bude předpokládám tento nebo příští rok, budeme s projektem připravení a hned ho podáme,“ uvedl Švásta.

Opravy vítá i Petr Fridrich. „Na bazén chodím, a stejně tak i moje děti, takže jsem rád, že ho opraví. Nemyslím, že by to byly špatně vynaložené peníze,“ reagoval muž z Hustopečí.

Také v Břeclavi připravují pro krytý bazén jednu větší opravu. „Bude potřeba opravit střechu, což je investice za zhruba patnáct milionů korun. Návštěvníci ale takovou změnu téměř nepocítí. Současný stav bazénů je dostačující a investice jsou potřeba jinde,“ sdělil břeclavský místostarosta Jaroslav Válka.

Nedávno řemeslníci na bazénu upravovali izolaci bazénů a vzduchotechniku.

DOMINIKA SVOBODOVÁ