Jelínek si štěně přivezl z chovatelské stanice v Praze, kde se zabývají právě chovem plemene, které bylo dříve označované jako Horákův laboratorní pes. Kdysi jej totiž využívali k experimentům. „Jako laboratorní psi nesměli projevovat agresivitu vůči lidem a museli se dobře snášet ve smečce. Má tedy úžasnou povahu. Osvědčil se jako rodinný pes, je velmi přátelský," říká majitel „strakáče", jehož si domů přivezl před třemi roky.

Už předtím se staral o čivavu a boloňského psíka. „Oba ovšem stále žijí," doplňuje Jelínek. Nejenom Fanouš, ale i ostatní strakatí psi, se snadno podřizují a nevyvolávají konflikty s lidmi. Jsou vhodní i pro kynologické sporty, například agility nebo coursing. Agility je závod podobný koňskému parkuru. Není jen o skákání přes překážky, je to hlavně o souznění člověka se psem a o koordinaci.

Při coursingu je zase cílem psa ulovit kořist, která je tažená navijákem. „Obě disciplíny budou k vidění i v Apollu, a to v sobotu od dvou hodin odpoledne," uvádí muž. Majitelé těchto domácích mazlíčků se schází a vyměňují si zkušenosti a zážitky pravidelně už několik let. „Jsme velká skupina, která se potkává na různých setkáních.

V Lednici to bude naše společné šesté setkání. Prvotní čísla ukazují, že se nás sejde přibližně kolem sto padesáti," vypočítává nadšený pejskař.

Šesté setkání zahájí v pátek v šest hodin večer. „Chystáme společnou večeři a po ní bude na programu přednáška o výživě," říká Břeclavan s tím, že tito psi jsou nenároční strávníci, kteří dokážou dobře zužitkovat i méně kvalitní potravu.

Na setkání nebude chybět ani přednáška veterinářky, společné focení a výstava.

Právě na výstavy často Jelínek s Fanoušem jezdí a na kontě mají již několik ocenění. Je například trojnásobným sympaťákem setkání.