Páteční odpoledne bude například patřit dětem v Lanžhotě. „Spojili jsme Den dětí s akcí Noc kostelů," uvedla Hana Tučková z lanžhotské radnice.

Od šestnácté hodiny si malí zájemci zasoutěží, zahrají hry a něco si i vyrobí. „Za pěkného počasí se akce bude konat na náměstí. V opačném případě přesuneme program do místního společenského domu," dodala Tučková.

V sobotu přivítají nejen dětské hosty u lyžařského vleku v Němčičkách. „Začínáme ve čtrnáct hodin," informovala Renata Podešťová z pořádající Tělovýchovné jednoty Sokol Němčičky.

Celodenní program plný soutěží a her zakončí v Němčičkách táborákem. „Těm, co to rodiče povolí, mohou v areálu přespat pod stanem," řekla Podešťová.

Vodník se zlatou rybkou v sudu, Popelka, Hejkal a další pohádkové bytosti se zjeví v sobotu ve Vranovicích. A to v Pohádkovém lese Hájku. Děti se společně s rodiči vydají na objevnou cestu pohádkových postav po předem určené trasy. Startovním místem i cílem je parčík za ulicí U Hájku.

Pořadatelé z vranovického centra volného času tak lákají na oslavu mezinárodního Dne dětí uprostřed přírody. „Chceme dětem ukázat, že mohou společně s rodiči prožít kouzelné odpoledne i při procházce lesem nebo při brnkání kytar s kulisou táboráku. Bez diskotéky a jiných technických vymožeností," mínila organizátorka Dagmar Humpolíková.

Jak dodala, na závěr čeká všechny oheň, kytara, zpěv a opékání špekáčků.

Na cestu z pohádky do pohádky zamíří v sobotu také děti i rodiče v Rakvicích. V tamní sokolovně na ně od dvou hodin odpoledne čeká zajímavý program.

Děti i dospělé potěší například se svým představením členové pražského divadla Krapet. Vystoupí také herečka a zpěvačka Jolana Smyčková z divadla Semafor. Mezi účinkujícími budou i děti z břeclavského tanečního studia Actiwity DC.

Cviky předvedou Moderní gymnastky z Břeclavi a také zahraje a zatančí dětský národopisný soubor Břeclavánek. Po celý den bude celou akcí provázet moderátor Petr Salava.

Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje břeclavskému občanskému sdružení Kopretina, která se zaměřuje na pomoc tělesně postiženým a zároveň ve stejný den slaví tři roky od svého založení.

V Břeclavi mohou rodiče se svými ratolestmi přijít v neděli do areálu břeclavské nemocnice. Od jedné do půl páté odpoledne tam bude přichystaný dětský den. Pestrý program nabídne ukázky techniky složek Integrovaného záchranného systému a Městské policie Břeclav i zábavná klání. Na závěr děti rozhýbe i diskotéka.

Den dětí oslaví první červnovou neděli například i v Šakvicích. Děti se sejdou v areálu šakvické myslivny v pátnáct hodin. Připravené je třeba divadelní představení. Předškoláci se dočkají pasování na školáky.