Kontrolní zprávu si za dvě stě tisíc korun nechalo vypracovat současné vedení radnice. Následně ji probralo s právníky, načež starosta Jiří Otřel Břeclavskému deníku Rovnost řekl: „Po konzultaci nebudeme podávat žádná trestní oznámení ani jinak postupovat tímto způsobem."

Procházka po setkání zopakoval, že se závěry auditu nesouhlasí. „Zarazil mě celý postup, jakým se akce konala a jak byly představeny výsledky. Nedošlo k žádné konzultaci. V dokumentu se pak objevily věci, které nebyly doložené. Zavánělo to až manipulací s veřejným míněním," reagoval Procházka. Ten na poslední schůzce, na níž přišlo i zhruba padesát obyvatel, přišel s vlastním rozborem. „Debata byla seriozní, klidná. Všichni přiznali, že nějakým způsobem pochybili. Účetnictví jsme měli v pořádku, potíž může být v auditory zmíněných směrnicích. To se ale stává běžné, nejde o nic zásadního. Věřím, že tím se to vyřešilo," uvedl Procházka, jenž je nyní opozičním zastupitelem. Připomněl také, že za jeho působení vycházely krajské kontroly bez problémů a rád by se dočkal omluvy.

Nynější starosta Otřel předpokládá, že se téma objeví ještě na zasedání zastupitelstva. Diskuzi s auditory se podle něj týkala spíše jejich pracovního postupu. „Zazněly odborné věci. Chtěl jsem, aby autoři vysvětlili proč a jak. Pro mě to účel splnilo. Jestli to platí také u jiných, se musíte zeptat jich. Věřím, že shodu najdeme na zastupitelstvu," sdělil Otřel, který je členem Velkopavlovických nezávislých. Ti jsou v koalici od roku 2014. Procházka z ODS ve funkci skončil po odvolání před necelým rokem.

Auditoři ve zprávě, která je k dispozici na webu města, upozornili třeba na nedostatky při plánování větších investic. „Sledované období bylo poznamenáno absencí nebo neúplností důležitých směrnic, které slouží k řízení města," stojí mimo jiné v auditu.

audit ve Velkých Pavlovicích
Současné vedení Velkých Pavlovic si nechalo zpracovat audit, jehož výsledky poukázaly na pochybení v hospodaření v letech 2013 – 2015. Tehdy byl starostou Pavel Procházka. Kontroloři mimo jiné upozornili na chybějící důležité dokumenty řešící dlouhodobější rozvoj města. To podle nich negativně ovlivnilo sestavování každoročního rozpočtu. Procházka chyby odmítá.