„Oslovíme minimálně pět až šest firem. Předpokládáme, že tento audit nás vyjde na přibližně čtyři sta tisíc korun,“ uvedl břeclavský místostarosta Jaroslav Parolek.

„Město má právo na audit. Tam se ukáže, jestli nějaká pochybení byla nebo nebyla. Když to chtějí udělat. Asi k tomu mají nějaký důvod a dokážu si i představit jaký,“ nechal se slyšet bývalý starosta Dymo Piškula. Právě za jeho úřadování podle Parolka nebylo vše v pořádku.

Rada vytipovala deset akcí. „Jedná se o prověření ekonomiky a účelnosti básní bývalého starosty, nakládání s knihou Cyril Urban a nákup knih a fotografií bývalého radního Radka Buka. Dále budeme žádat prověření fakturace rekonstrukce břeclavského zámku, tedy jeho nabílení vápnem,“ popsal Parolek.

Auditorská firma posoudí také informační cedule, takzvané rollboardy. „Prověří i miniatury. S tím souvisí výstavba pavilonu na miniatury. Dále jsou to slavné moravské orlice, které někteří lidé dostávali jako ocenění k výročí. Jako poslední je to osvětlení jednotlivých městských částí, které vyšlo velmi draze,“ popsal místostarosta.

Audit má podle starosty Oldřichy Ryšavého vést také k odstranění systémových děr. „Jedním z opatření, které jsme udělali, je to, že výběrová řízení jsou zpětně dostupná na internetových stránkách města. Tím odstraňujeme pochybnosti, zdali se vybíralo v souladu se zákonem a byla vybraná nejlepší a nejvhodnější nabídka,“ hájil současné vedení města Ryšavý.