Stacionář provozují zástupci Občanského sdružením Biliculum. „Cílem letošní aukce bylo získat část prostředků potřebných na zakoupení nového devítimístného automobilu určeného na svoz a rozvoz dětí do stacionáře," vzkázal ředitel sdružení Petr Malásek.

Díky získaným penězům lze navíc do stacionáře přijmout dva nové klienty. Ti stávající zahájili páteční program hudebním a tanečním vystoupením. Někteří z nich umělecká díla sami představili.

„Sortiment výtvarných děl byl doplněn výrobky z Ústavu sociální péče Srdce v domě v Klentnici a originálem obrazu akademického malíře Antonína Stojáka. Vysoce hodnotná archivní, až třicetiletá, vína dodala významná regionální vinařství. Dražily se také lety balónem, wellnes pobyty, projížďka na segway a další atraktivní ceny," uvedl dobrovolník Bilicula Radek Novák.

Organizátoři rozdělili akci do tří částí, které doplňovali recitálem mezzosopranistka Táňa Janošová a hrou na klavír Jan Král, jenž vyučuje na Janáčkově akademii múzických umění. „Oba umělci přednesli například árie z Rusalky či nejznámější árie Carmen z opery Georgea Bizeta," dodal Novák.

Aukce se stala v Mikulově již tradicí, letos se uskutečnila už po šesté. Mezi hosty byli například zástupci Československé obce legionářské.