Její výtěžek pomůže vzniku nové moravské nadace a posílí nadační činnost. Dobročinná aukce se uskuteční v úterý sedmadvacátého listopadu v historických sálech hotelu Mandarín Oriental v Praze.

„Přáli bychom si, aby se na této benefiční akci sešli jak naši příznivci a dárci, tak milovníci a sběratelé dobrých vín, neboť jsme od moravských vinařů získali darem mnohé sběratelské skvosty. Výtěžek z aukce nám do budoucna pomůže podpořit více neziskových organizací, které pečují o zdravé životní prostředí, pomáhají dětem a mládeži, obnovují drobné kulturní památky, či se starají o věci veřejné,“ řekl ředitel Nadace VIA Jiří Bárta.

Do aukce darovali nejkvalitnější vína ze svých sklepů a sbírek vinaři z Břeclavska a Hodonínska. Mezi draženými lahvemi jsou vína slámová, ledová i archivní. Nejstarší víno je z roku 1979.

„Aukce v Praze poslouží také jako prezentace břeclavského a hodonínského regionu, poctivé práce tamních vinařů a jako představení v Česku nového konceptu komunitních nadací. Peníze, které dražbou získáme, přidáme na konto vznikající komunitní nadace pro Břeclavsko a Hodonínsko,“ dodala předsedkyně sdružení Echo Moravia Zlata Maděřičová.