Nově natřené v hnědočerveném odstínu jsou lavičky jak před cyklověží, tak uvnitř terminálu. „Technické služby průběžně renovují mobiliář, který to potřebuje. Aktuálně se to týká zejména autobusových zastávek a laviček,“ uvedla mluvčí radnice Ivana Solaříková.

Už na podzim příštího roku má začít také obnova prostor před vlakovou stanicí, která je důležitým mezinárodním dopravním uzlem. Deníku to řekla mluvčí Solaříková. „Co se týče prostor před nádražní budovou, aktualizujeme projektovou dokumentaci tak, abychom splnili podmínky dotace. Žádat o ni budeme v lednu,“ informovala.

Doprava na průtahu Břeclaví je problémem už dlouhá léta. Chystaný obchvat má centru města pomoci.
Věříte v obchvat Břeclavi? Mnozí místní jsou skeptičtí, sliby zní už dlouhá léta

Místostarosta Jakub Matuška odhaduje, že by se cena za kompletní obnovu mohla vyšplhat až k šedesáti milionům korun. Pětaosmdesát procent má pokrýt dotace. „Aktuálně se přepracovává prováděcí dokumentace. Předpokládám, že ji budeme mít v rukou v listopadu. Řešíme totiž povrchy, které musejí být propustné,“ doplnil Matuška.

O proměně přednádraží se v Břeclavi hovoří roky. Dominantou má být socha se železniční tematikou. Odkazovat bude na historii železnice ve městě. Záměr radnice je, aby se z ní stal monument, který si lidé vyfotí na památku. Chybět nemají ani parkovací místa nebo fontána. Přibude také více zeleně.

Zdroj: Deník/Iva Haghofer

„Vznikne kryté stání pro auta taxislužby, kompletně nové veřejné osvětlení včetně kamerového systému a více místa na sezení,“ vyjmenoval před časem Matuška.