„Silnici ošetřují pro správu a údržbu silnic dva vrbecké traktory. Obec máme od rána odklizenou. Byli jsme připravení,“ sdělil starosta Vrbice Vlastimil Bařina. S odhrnováním sněhu začali už v pondělí večer, aby se lidé dostali do práce.

Vrbeckým do úterního rána napadlo asi dvacet centimetrů sněhu. Podobné nadílky se naposledy dočkali v roce 2005, kdy v polovině dubna sněhová vánice odřízla obec ve směru do sousedních Bořetic. „Děti šly do školy. Silnice na Kobylí byla sjízdná,“ dodal Bařina.

V Borkovanech se potýkali se sněhem už od pondělního odpoledne. Silničáři pak v úterý brzy ráno shrnovali a prosolovali hlavní silniční tahy. Pomáhaly vyšší teploty, které šplhaly nad nulu, což vedlo k rychlému tání sněhu.

„V obci jsme shrnovali boční cesty. Počasí nám zkomplikovalo situaci pouze při pravidelném odpoledním svozu odpadů. Jak připadávalo, cesty byly pro vůz těžko sjízdné. Měli jsme obavy, že by v našich uličkách při tom převýšení mohl někde sklouznout z meze nebo vrazit do baráku. Projel jen hlavní cesty a zbytek budeme řešit v náhradním termínu,“ vylíčil borkovanský starosta Karel Urban. I on v úterý ráno, jak je při větším přívalu sněhu jeho zvykem, sedl za volant traktoru s pluhem a odhrnoval v bočních uličkách napadaný sníh.