Chceme v autobusech zabavit mladší generaci našich cestujících. A také mezi nimi trochu navázat nějaký vztah. Tak mluví generální ředitel společnosti Bors František Zugar o novince, kterou připravili. Jde o bezdrátové připojení k internetu, které do pár dní úplně pohltí všechny jejich autobusy.

„Rozhodli jsme se k tomuto kroku kvůli zpříjemnění a zkvalitnění služby. Zařízení pro bezdrátový přístup k internetu jsou ve všech našich autobusech, které jsou viditelně označené logem. Služba je navíc pro cestující zdarma,“ uvedl Zugar.

Jak přiznal, firma se snaží přihlížet k neustálému vývoji ve sféře informačních technologií. „Hlavně tedy mobilních zařízení, jakými jsou v současné době oblíbené chytré telefony, notebooky, netbooky či tablety. Snažíme se jim přizpůsobovat,“ netajil se s tím, že impulsem k nové službě byl i průzkum mezi cestujícími.

Služba začala na některých linkách fungovat už od dubna. „Teď chceme, aby se lidé do surfování pustili ještě více. Hlavně proto, abychom vychytaly chyby před začátkem školního roku. Protože bezdrátový internet budou využívat určitě hlavně mladí,“ usmíval se.

Novinka se hodí

A cestující službu vítají. „Podle mého je to dobrý nápad. Protože pokud jedu déle, můžu ten čas aspoň nějak využít. Zatím jsem to ještě ale nezkoušela,“ sdělila Eva Čechová z Týnce.

Stejně to vidí i Ivana Snopková z Břeclavi. I když je přesvědčená, že třeba na cestě po městě využije internet jen málo. „ Je fajn, když si třeba člověk potřebuje rychle vyhledat jízdní řády nebo podobné informace,“ zamyslela se nad novinkou.

Využívat bezdrátový internet mohou i pacienti břeclavské nemocnice. Ovšem jen na lůžkových odděleních a za poplatek padesát korun za den či dvě stě padesát korun za pobyt. „Rádi bychom internet poskytovali zdarma všem a všude v nemocnici, ale je to bohužel vázané na peníze,“ prozradila mluvčí nemocnice Radomíra Schweitzerová.

K volné internetové síti se mohou při čekání na úřadu připojit například lidé v Mikulově. „V budově městského úřadu je Wi–Fi připojení viditelné a pro zájemce zdarma. Myslím si, že je to dobrá služba. Dokonce se dříve uvažovalo o tom, že by byla poskytovaná ještě v mnohem větší míře,“ potvrdil mikulovský starosta Rostislav Koštial.

Připojení k internetu naopak zcela chybí cestujícím na břeclavském nádraží. „Většinou záleží na pronajímatelích prostor, zda oni uvolní v rámci zkvalitnění služeb Wi_Fi připojení i svým zákazníkům. Ale České dráhy jej nemají v Břeclavi a například dokonce ani v Brně,“ objasnila regionální mluvčí pro Moravu Českých drah Kateřina Šubová.