Úsek bude začínat v Modřicích a prozatím skončí za stanicí Šakvice napojením do stávající koridorové trati. „Mimo dokumentace pro územní rozhodnutí vysokorychlostní trati a potřebných úprav stávajících stanic a tratí je i v tomto případě součástí tendru zpracování dokumentace vlivů záměru na životní prostředí nebo zapracování požadavků dotčených úřadů a veřejnosti," sdělila mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Magda Vašáryová s manželem Milanem Lasicou si kvůli omezením předali vánoční dárky s příznivci a zástupci Jihomoravské komunitní nadace, která podporuje i regionální folklor a udržování tradice, na hranicích se Slovenskem u Lanžhota.
VIDEO: Veteráni a PES. Lidé si předali dárky s Lasicou a Vašáryovou na hranicích

Stavba bude zahrnovat zapojení vysokorychlostní trati do stanice Modřice, do trati ze Šakvic do Zaječí a stavební připravenost na možné pokračování vysokorychlostní trati dál na Břeclav a na Slovensko. „Pro zajištění bezproblémového provozu na nové vysokorychlostní trati počítáme s návrhem speciálního střediska údržby na vhodném místě u nové trati," uvedla Friebová.

Předpokládaný termín získání pravomocného územního rozhodnutí je jednadvacet měsíců od účinnosti smlouvy uzavřené s vybraným dodavatelem. „Předpokládané náklady zakázky jsou 160 milionů korun," doplnila mluvčí.