V Rumunsku nastoupila skupina ze Základní umělecké školy Dagmar Chmelové pod vedením Sylvy Mičánkové proti šestatřiceti státům a několika tisícům tanečníků. „Atmosféra byla úžasná. Vzhledem k tomu, že se z České republiky účastnilo i pár dalších tanečních škol, tak jsme se navzájem podporovaly. Se všemi ostatními týmy jsme měli mezi sebou rivalitu, což je na takových soutěžích běžné," vypráví patnáctiletá dívka, která špičky obula před dvěma lety. Tehdy jim dala přednost před bruslemi a ledovou plochou.

Na mistrovství světa se baletní skupina nominovala přes soutěž v Praze a následně v německém Selbu. „Při odjezdu na mistrovství jsme ve skrytu duše doufaly, že se umístíme alespoň v první desítce. Ovšem mohutné skupiny z Anglie, Ruska, Rumunska, Kanady, USA, Indie a dalších zemí v nás budily značný respekt. Když jsme viděly to množství skvělých škol a skupin, tak nás naděje na umístění lehce opouštěly," přiznává baletka.

Skupina předvedla svoji taneční choreografii nazvanou Overture v juniorské kategorii klasického baletu. Mezinárodní porota ohodnotila jejich výkon čtvrtou příčkou. „To, že nám uteklo třetí místo o bez čtyř desetin dva body, nás sice lehce mrzelo, ale jen chvíli. Myslím, že naše učitelka Sylva Mičánková, které za vše moc děkujeme, byla šťastná," říká s vděčností Břeclavanka.

Navíc se podařilo jiné taneční skupině z jejich umělecké školy získat medaili. „Získali třetí místo v dětské kategorii s choreografií Námořníci a první místo v sólovém klasickém i moderním baletu," zmiňuje tanečnice, kterou nyní v žádném případě nečeká odpočinek.

V programu letních prázdnin ji čeká soustředění. „Mám před sebou tvrdou dřinu a cvičení. Jedno soustředění už mám za sebou a na dvě další teď pojedu. Přes prázdniny na odpočinek není čas, protože máme neustále co dohánět. Snad si ale na soustředění užijeme kromě tancování i koupání a spoustu další zábavy," doufá studentka břeclavského gymnázia.

Již nyní zahajují se skupinou rovněž přípravu na další soutěže. „Máme nominaci na další mistrovství Dance World Cup do Jersey v příštím roce," uvádí Izakovičová, která děkuje za velkou podporu svojí rodině.