„Jako stevardka u Student Agency pracuji už dva roky. Cestující se se mnou mohou potkat především na linkách z Brna do Prahy či Vídně,“ říká mladá žena a současně jedna z pěti tváří kalendáře, který zobrazuje členy palubního personálu autobusových linek společnosti.

Jak podotýká, práce stevardky ji zaujala už asi před šesti lety, kdy jako zákazník vycestovala se Student Agency za studiem jazyků na Maltu a do španělské Valencie.

„Miluji cestování, které je v naší profesi na denním pořádku. V neposlední řadě jsem chtěla zužitkovat právě znalost cizích jazyků a posbírat nové zkušenosti. A práce stevardky mi přišla jako ideální způsob, jak toto všechno propojit,“ usmívá se třiadvacetiletá rodačka z Břeclavi.

„Ze všeho nejvíce mě baví práce s lidmi. Proto, když jsem se pak poohlížela po nějakém přivýdělku ke škole, zavítala jsem opět do Student Agency,“ vysvětluje studentka ekonomiky a managementu na brněnské Masarykově univerzitě.

Nafocení kalendáře společnosti, jehož se zhostil známý fotograf českých modelek a soutěží krásy Jan Tůma, zabralo pouhé dva dny.

„Stevardky a stevardi jsou na fotografiích zobrazení buď v prostředí autobusů Student Agency, nebo v exotických oblečcích s vizualizací destinací, kam autobusy jezdí – tedy Berlín či Benátky, nebo s prostředím exotických pláží,“ popisuje Aleš Ondrůj ze Student Agency a dodává, že fotky vznikly z části v exteriérech pražského autobusového nádraží Florenc.

„Například Jaroslava však focení absolvovala v komplikovaných podmínkách, kdy teploty klesly pod bod mrazu,“ naznačuje Ondrůj, že práce modelky nemusí být vždy nejsnazší.