Česká spořitelna totiž pětipodlažní objekt nabízí k prodeji. „Budova v Břeclavi, kde v současnosti sídlí naše pobočka, je velmi rozlehlá, má sedm tisíc metrů čtverečních. Její provoz je příliš drahý vzhledem ke skutečnosti, že nám k využívání ve stejném rozsahu zaměstnanců a služeb stačí prostor o velikosti kolem jednoho tisíce metrů čtverečních," sdělila za Českou spořitelnu Veronika Exnerová.

Zvěsti o tržnici

Banka podle ní hledala řešení na zlevnění provozu a našla ho v budově na ulici Jana Palacha. „Prostory se právě začínají budovat," informovala Exnerová.

Zda vyhlédnutou nemovitost spořitelna koupí, nebo si ji pronajme, neupřesnila. Ke stěhování do dvoupodlažního objektu v obchodním komplexu poblíž břeclavského Shopping centra dojde pravděpodobně v prvních dvou lednových týdnech.

Nynější reprezentativní sídlo banky už začala realitní kancelář nabízet k prodeji,
 a to formou výběrového řízení. Termín pro podání nabídek končí třicátého října. „Žádné další informace nemůžeme v době výběrového řízení sdělovat," odmítl Martin Šenberk z realitní společnosti odpovědět na otázku, zda už se objevili nějací zájemci.

Expert na reality Robert Schmidt z Břeclavi je přesvědčený, že se kupec najde. 
„S využitím bude sice kvůli velkému otevřenému prostoru v přízemí a nedostatku parkovacích míst problém, ale všechno se dá řešit. Lidé jsou tam naučení chodit a do Břeclavi chce ještě několik bank. Existuje reálná šance, že si některá z nich část objektu pronajme a ze zbytku budou kanceláře, případně byty," odhadoval Schmidt s tím, že podobně se před pár lety zachovala 
v Břeclavi Komerční banka. Své sídlo sice prodala, ale 
v části objektu zůstala.

Jisté je, že cena nynějšího sídla České spořitelny se bude pohybovat v řádu desítek milionů korun. Podle neověřených informací už se o luxusní budovu obloženou mramorem údajně zajímali i vietnamší obchodníci, kteří by tady rádi viděli tržnici.

O osud objektu má obavy 
i břeclavský architekt Jiří Zálešák. „Je to významná budova na hlavní třídě, která má hlavně vevnitř obrovské kvality. Nabízí velmi velkorysé, prosvětlené, vzdušné prostory. Byla by velká škoda, pokud by mělo dojít k jejich členění. Existuje obrovské riziko, že to dopadne hodně špatně," varoval Zálešák.