Už v pátek večer zaplní břeclavský dům kultury dobročinný koncert Dost dobrý kROCK, který svou velikostí nemá ve městě obdoby. Pro starobřeclavský stacionář Utilis, jenž se stará o postižené děti, totiž zahrají Dan Bárta, David Koller a Roman Dragoun.

Jeden z nejuznávanějších českých zpěváků Dan Bárta do Břeclavi přiveze svou hvězdnou jazzovou kapelu Illustratosphere. A to i s kontrabasistou Robertem Balzarem, jenž má také své neméně proslulé trio a s Bártou hraje ve funky rapové letce J.A.R. Podobně jako klávesista a trombonista Filip Jelínek.

První jazzová liga

Výjimečný zážitek slibuje každé vystoupení Illustratosphery i díky kouzlům Jaroslava Friedla na kytaru, Jiřího Slavíčka na bicí a Stanislava Máchy na klavír. Všichni totiž patří k první lize domácího jazzu.

Rockový zvuk vnese do večerního dobročinného koncertu David Koller, bubeník kapely Lucie, která chystá svůj brzký návrat na podia. Zpívající bubeník, jenž poslední roky žije v Mikulově, se představí s Kollerbandem.

Ten rovněž skrývá známá jména jako Oldu Krejčovse, kytaristu Monkey Business, nebo Tomáše Varteckého známého z kapel Wanastovi vjeci a Kurtizány z 25. Avenue.

Třetím vystupujícím bude kouzelník na černobílých klapkách, zpěvák a skladatel Roman Dragoun. Sedmapadesátiletý hudebník je známý z rockových skupin Progres 2, Futurum nebo Stromboli. Doprovázel i Báru Basikovou, Michala Pavlíčka či Lucii Bílou.

Výjimečná benefice začne dnes v šest hodin večer v sále břeclavského kulturního domu. Celý výtěžek ze vstupného poputuje výhradně postiženým dětem z Utilisu, na čemž trvají i sami hudebníci ve smlouvě.