Pátek 10. ledna, dvě hodiny odpoledne. V tu dobu pro Břeclavany a lidi z blízkého okolí okresního města začne nové období v provozování krytého bazénu. Po deseti letech, kdy se o něj staral soukromý podnikatel Zdeněk Janík, si správu převzali zástupci břeclavské radnice. V pátek půjde o první den, kdy budou bazén a sauna letos poprvé přístupné veřejnosti.

„Už ve středu odpoledne se na webu tereza-breclav.cz objeví aktuální rozvrh na tento a příští týden," uvedl ve středu Pavel Švandelka, ředitel Terezy, která se o areál stará. Jak už Břeclavský deník před časem informoval, vedoucím krytého bazénu i koupaliště se stal Alexander Herman starší.

Zatímco na výraznější opravy za přibližně čtyři miliony korun dojde až po skončení výběrového řízení, do menších se Tereza pustila už nyní. „Museli jsme nakoupit potřebné nářadí, vyměňujeme například sprchové a umyvadlové baterie, dávkovače mýdla, kliky, zámky. Jsou to jen drobnosti, ale i ty vyjdou na několik desítek tisíc korun," vzkázal Švandelka.

VÍCE ČTĚTE VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU ROVNOST